Sever Čech hlásí – 3x překonaný světový rekord

400PZ_absolutní pořadí 2014O víkendu 7.-8.6. 2014 se v krátkém bazénu v České Lípě konalo sloučené XXXI. mezinárodní mistrovství ČR v kategorii Masters a XV. ročník Korunní Cup. Největší hvězdou českého mistrovství byla bezesporu Petra Chocová, která využila znalosti domácího bazénu k překonání hned tří světových rekordů v kategorii A, a to na tratích 50P, 100P a 100PZ.

Zatímco v rámci Mistrovství ČR se vyhlašují jednotlivé věkové kategorie zvlášť (kategorie po 5 letech),v rámci Korunní Cup jde o absolutní pořadí všech plavců po přepočtu na body. A tak paradoxně vítězství v Korunní Cup je ceněno výše než domácí titul na MR. Z tohoto hlediska se stal nejúspěšnějším pardubickým plavcem Ladislav Hámorský, který jako jediný dokázal dvakrát překonat hranici 90 bodů a získal tak na trati 400PZ v absolutním pořadí druhé místo se ziskem 90,43 bodu.

V jednotlivých kategoriích MČR získali plavci SC PAP celkově 10 mistrovských titulů – Pavla Mojžíšková – 5x, Ladislav Hámorský – 4x a Jiří Beneš – 1x.

V soutěži družstev SC PAP obsadil v letošním XV. ročníku Korunní Cup 11. místo z 38. zúčastněných oddílů. K celkovému oddílovému zisku 64 bodů přispěli Ladislav Hámorský – 30 body, Pavla Mojžíšková – 21 body a Jan Kupka – 13 body. Body se udělují do 10. místa v absolutním pořadí.