Semifinále M-ČR družstev

Již o minulém víkendu se uskutečnilo semifinále Mistrovství ČR družstev v plavání ve Zlíně a Praze. V oblastních kolech si svou účast v semifinále vybojovala děvčata Sport Clubu Plavecký areál Pardubice. Družstvo bylo zařazeno do moravské oblasti. Těsně před odjezdem onemocněla Lenka Štěrbová, což byla velmi citelní ztráta. Na startu tak bylo pouze šest plavkyň – Lenka Korchňáková, Šárka Stachová, Michaela Štěrbová, Aneta Pučanová, Pavla Avramová a Veronika Ročková. Abychom plně mohly obsadit všechny disciplíny, muselo by startovat sedm plavkyň. Přesto zbytek družstva podal vynikající výkon a děvčata obsadila konečné 5. místo v moravské oblasti se ziskem 209bodů.
V celkovém pořadí s pražskou částí semifinále nakonec děvčatům patří 13. místo. První skončila děvčata Klubu plaveckých sportů Ostrava se ziskem 508 bodů, druhá Kometa Brno A, 433 bodů a třetí Lokomotiva Trutnov, 418 bodů. Pardubická děvčata obhájila loňské 13.místo, ale rozhodně mrzí neúčast Lenky Štěrbové. Rozhodně by umístění bylo ještě lepší!
Nejvíce se dařilo Veronice Ročkové, která si na všech svých startech vytvořila osobní maximum, ale ani ostatní děvčata nezůstala pozadu. Michaela Štěrbová, Aneta Pučanová, Pavla Avramová i Šárka Stachová si vytvořila svá osobní maxima alespoň na jedné z tratí. Výsledky Pardubických plavkyň jsou jistě příslibem do další části sezóny, jejímž vrcholem bude letní mistrovství České republiky dorostu.