Semifinále je za rohem

Už tento víkend (22.-23.2.) se v Praze a ve Zlíně uskuteční semifinálové kolo Mistrovství ČR družstev. Po krajských kolech, kde se celkem zúčastnilo 86 družstev mužů a 84 družstev žen, postoupilo nově 32 družstev mužů a 32 družstev žen. Z nich pak postoupí 8 nejlepších družstev mužů a 8 družstev žen do finále 1. ligy, družstva, která se umístí na 9. – 16. místě pak do finále 2. ligy. Finále se pak uskuteční 14. – 15. března 2020 v Pardubicích. Naše družstva postoupila stejně jako loni – dvě družstva žen a jedno družstvo mužů. Tentokrát však budeme o postup bojovat v Praze.
„A“ družstvo žen postoupilo ze 4.místa. V Praze se však bude muset obejít bez Lenky Štěrbové, která odlétá na reprezentační soustředění dálkových plavců do Turecka, chybět bude i Jana Klusáčková. Přesto postup do finále 1.ligy je stále reálný. Nominovány byly – Káťa Apltauerová, Káťa Burianová, Terka Čejková, Kiki Jurčíková, Káťa Laňková, Klára Šimánová, Lída Štěpánková a Kája Teplá.
„B“ družstvo žen postoupilo z 25. místa a stejně jako v loňském roce se bude snažit své umístění vylepšit. Družstvo jsme doplnili mladšími a nadějnými plavkyněmi. Uvidíme, jak se s touto výzvou poperou. Do družstva byly nominovány – Bára Adamíková, Nela Bezdíčková, Helena Blahová, Aneta Brandýská, Terka Čabanová, Lucka Kuryvialová, Anička Linhartová a Klárka Macháčková.
Z osmého místa postoupilo „A“ družstvo mužů a je tak na vratkavé hranici postupu do 1. ligy. Družstvu se zatím vyhýbají nemoci a tak je stále kompaktní bez velkých výpadků. Ze soustředění v Jižní Africe se vrátí včas Honza Čejka a tak se ke startu postaví ti nejlepší, které náš klub má. Nominováni byli – Jan Čejka, Dan Gracík, Max Havlena, Jirka Chalupník, Adam a Jenda Kláskovi, Matouš Rejman a Honza Teplý.
V Praze – Podolí se v sobotu startuje v 15.00 hod, v neděli v 9.00 hod.

Přejít nahoru