Semifinále družstev plaveme doma!

Už tento víkend se v Pardubicích uskuteční jedna ze skupin semifinále M-ČR družstev. Po úvodním kole, kterého se zúčastnilo 77 družstev žen a 78 družstev mužů, postoupilo celkem 24 družstev mužů a 24 družstev žen do semifinále. Ty byly rozděleny na dvě skupiny – česká plave v Praze, moravská u nás.
Mezi ně se vešla hned tři naše družstva. Muži po vítězství v Trutnově v krajském kole postoupili celkově z 9. místa. „A“ družstvo žen rovněž triumfovalo v krajském kole a děvčata postoupila dokonce z 2. místa a díky velké základně postoupilo i „B“ družstvo z 19.místa. Letos se plave podle nového modelu a z Pardubic postoupí nejlepší čtyři družstva do finále I. ligy, družstva na 5. – 8. místě pak do finále II. ligy. Stejný postupový klíč platí i pro Prahu. Finálová klání se pak uskuteční za měsíc v 50-ti metrovém bazénu v Brně.
Trenér Martin Kratochvíl nominoval do družstva osm mužů, když nejvíce bude spoléhat na Honzu Čejku, Matouše Rejmana a bratry Adama a Jana Klásky. Doplní je pak Dan Toman, Honza Teplý, Lukáš Balcar a Matěj Holický. Z plánovaného hostování Honzy Prokopa nakonec sešlo, nemocný je Aleš Balcar, přesto cílem je postup do finále I. ligy.
Pravděpodobně nejsilnější osmička žen v historii našeho klubu, která bude o víkendu bojovat o příčky nejvyšší má toto složení – Kačka Burianová, Týna Jiránková, Kačka Laňková, Klára Šimánová, Eňa Štěrbová, Lída Štěpánková, Áďa Teclová a po nemoci už uzdravená Áďa Vavřinová. Nemocná je Kačka Apltauerová.
Překvapivě se do semifinále posunulo i naše „béčko“, do kterého se prvně v „červenobílých barvách“ představí juniorská reprezentantka Helča Blahová (přestup ze SpsHK), kterou doplní Kačka Avramová, Terka Čejková, Hanča Fousková, Kiky Jurčíková, sestry Marky a Míša Navrátilovy a Kája Teplá. Nemocná je Eliška Štichauerová. O postup do finále II. ligy není až tak nereálný…
V sobotu začínají závody v 15.00 hod a v neděli v 9.00 hod.