Sedm cinknutí ze severu

Naše osmička

Zimní pohár desetiletého žactva pro oblast Cechy se konal v chomutovském 25-ti metrovém bazéně za účasti 300 mladých plavců. Mezi nim nechyběla ani osmička našich plaveckých nadějí. Čtyři chlapci a čtyři děvčata se prokousali sítem kvalifikačního závodu, kterým krajský přebor, až k vrcholu své věkové kategorie. Celkem vybojovali pět medailí v individuálních startech a dvě medaile vybojovaly i v soutěži štafet. Naše výkony částečně poznamenala i žaludeční viróza, s kterou se plavci potýkali pár dnů před závody.
Tereza Čabanová

Nejúspěšnější plavkyní byla Tereza Čabanová, která vybojovala dvě zlaté medaile (50 P a 50 M), jednu stříbrnou (100 PZ) a dvě bronzové (50 VZ a 100 P). I skvělý osobní rekord na 100 VZ (1:13,5) a zlepšení o proti létu o šest vteřin na medaili nestačil a Tereza doplavala pátá… Do první desítky pronikly v kategorii děvčata ještě Marie Kopáčová na 50 VZ, kde skončila devátá a Johana Stibůrková na 50 P (7.). Mezi chlapci se nejlépe umístil Dominik Jožák, který byl nejlépe šestý na 100 PZ a dvakrát devátý (50 a 100 P). O rozšíření medailové sbírky se pak zasloužila štafeta dívek na 4×50 PZ ve složení Ludvíková-Stibůrková-Čabanová-Kopáčová, která skončila druhá v čase 2:37,0. Ve stejné disciplíně pak byla štafeta chlapců rovněž druhá, když plavala ve složení Brožek-Hovorka-Jožák-Pecina (2:42,2). Stejná složení byla pak i v kraulové štafetě na 4×50 m, kde dívky skončily páté a chlapci čtvrtí.