Rožeň 2011

V sobotu se na Mělickém písníku uskutečnilo poslední kolo Českého poháru v dálkovém plavání. Do vody teplé 21°C se přijelo rozloučit se sezónu na 130 plavců z 18 oddílů České republiky. Přestože o vítězích ČP ve všech kategoriích již bylo rozhodnuto, bojovalo se urputně o každý bod. Pardubickým barvám přinesla vítězství tradičně Lenka Štěrbová, která vyhrála závod na 5 km žen (mimochodem v pátek uběhl rok od jejího úspěšného zdolání Kanálu La Manche). V soutěži mužů byl nejlepším pardubákem na 23.místě Karel Gobernmac, na 3 km mužů obsadil Pavel Jankovič 14.místo a na stejné trati žen byla Iveta Nováková sedmá. V posledním závodě na 1 km obsadil Jan Volár bronzovou příčku. Pravidelným sponzorem této akce je Magistrát města Pardubic – Městský obvod Pardubice I. , a tak domácí pořadatelé vyhlásili již tradičně nejpočetnější družstvo – letos vyhrála opět Bohemians Praha a jako hlavní cenu získala 41 špekáčků, druhá Kometa Brno 30 a třetí domácí družstvo 15. Tečku za letošním rokem udělá superfinále, které se koná na začátku listopadu v Krnově, kde již budou startovat čeští reprezentanti, kteří i dnes bojovali o medaile na ME v Izraeli.