Riccione – den 3 – noční část + den 4 – opět 16 hodin

Tak jako v pondělí i v úterý končil mužský program za umělého osvětlení ve venkovním bazénu. Tento zážitek si tak užil ve svém prvním startu Petr Dastlík. Po čtyřhodinovém čekání na start a pozvolném posunu v řadách nakonec málem zmeškal svůj start v 26. rozplavbě v 21.15 . Na startovním bloku v pozici „na místa“ zjistil, že si nestihl nasadit brýle a má je stále na čele. Ani toto Petra nerozhodilo a pěkným výkonem si užil svých 33,79 sekund slávy a skončil na 47 .místě ve své kategorii 55-59 let.

4. den – Středa byla ještě časově náročnější. Rozplavání začalo krátce po šesté hodině ranní a tak bazén poprvé přivítal hned pět pardubických plavců najednou.

K prvnímu závodu středečního dopoledne – 50VZ – nastoupil jako první z pardubických plavců Zbyněk Melichar a časem 38,25 obsadil 100. místo ve své kategorii. O chvíli později ho následoval ve stejné disciplíně Jiří Lelek, který časem 27,35 obsadil v kategorii 35-39 let 73. místo.

V 15 hodin pak v disciplíně 200PZ obsadil Ladislav Hámorský 14.místo časem 2:39.98.

V podvečer se představil Petr Dastlík na trati 100M a časem 1:20,64 obsadil 24.místo.

A stejně jako v pondělí zbyla noční bojová akce na prsaře. Jan Kupka nastoupil o půl desáté večer na trati 50P a časem 35,81 obsadil 49.místo.

Čtvrtek bude pouze štafetovým dnem a v odpoledních hodinách se představí pardubická štafeta na trati 4x50PZ ve složení Matěna-Kupka-Dastlík a Hámorský. Jistě zajímavé bude sledovat australské a kanadské štafety, které budou bojovat o vítězství na hranici regulérnosti. Plavci těchto štafet, startující v individuálních disciplínách za existující kluby, čistě pro účel štafety založili fiktivní kluby, kde se sešli nejlepší plavci z celé země a přes protesty ruských štafet u výboru FINA jim byl start povolen s příslibem kanadského delegáta, že se FINA bude tímto problémem zabývat na svém podzimním zasedání.

 

Petr Dastlík - 50M