Renata Nováková třetí

S blížící se, byť velice nejistou, dálkoplaveckou sezónou roku 2021 je vhodný čas na poslední ohlédnutí za rokem 2020. Sekce dálkového a zimního plavání byla v uplynulém roce jedinou součástí Českého svazu plaveckých sportů, která dokázala uspořádat nezanedbatelné množství závodů. I proto se Výbor sekce rozhodl, že, na rozdíl od ostatních plaveckých sportů, vybere za rok 2020 i nejlepší plavce v obvyklých kategoriích: dálkové plavání – dospělí, dálkové plavání – junioři a zimní plavání. Hlasy do ankety standardně odevzdali všichni členové Výboru sekce, reprezentační trenér a vedoucí trenér SCM.
            Prakticky neexistující mezinárodní termínovka zapříčinila, že mezi dospělými dálkoplavci probíhal výrazně těsnější souboj, než tomu bylo v minulých letech. O vítězství bojovali oba celkoví vítězové Českého poháru v dálkovém plavání Matěj Kozubek a Lenka Štěrbová. Šest z jedenácti hlasujících nakonec na první místo zvolilo Matěje Kozubka.  Zbývajících pět hlasujících pak na první místo umístilo Lenku Štěrbovou, která v konečném pořadí zůstala na stříbrném stupínku. Již s větším odstupem brala třetí místo juniorka Julie Pleskotová (vyhrála soutěž juniorů).
           V kategorii zimních plavců probíhá těsný souboj o vítězství každým rokem a ani ten poslední nebyl výjimkou. Z vítězství se nakonec radoval premiérově Jiří Polanský, který za sebou nechal na druhém místě Pavlínu Novákovou a na třetím Renatu Novákovou. Renata v loňské sezóně absolvovala dvě soutěže – vyhrála v Náchodě na trati 1000 m a v Praze při Memoriálu Alfréda Nikodéma na trati 750 m skončila druhá za vítěznou Lenkou Štěrbovou. I tyto dva závody ji stačily k vítězství v Českém poháru!

Pokud aktuální epidemiologická situace dovolí, Výbor sekce DZP by rád umístěné plavce vyhlásil a ocenil na některé z nadcházejících soutěží.

 

(použity podklady ze stránek www.plavani.cz)

 

Přejít nahoru