Rekordní Makedonie

(použit příspěvek z facebooku z pera Martina Kratochvíla)

Pardubičtí reprezentanti se tento víkend účastní závodů v Severní Makedonii. S českou seniorskou reprezentací vyrazilo do Skopje kvarteto našich plavců Jan Čejka, Pavel Janeček, Lydie Štěpánková a Kateřina Laňková.
         V sobotu se nejvíce z pardubických plavců dařilo Lídě Štěpánkové, která poprvé zaplavala 200 prsa pod hranici dvou a půl minuty a v novém osobním rekordu za 2:29,78 dohmátla druhá. Těsně za svým českým juniorským rekordem zaostala na 50 prsa a zvítězila časem 31,50.
Kousek za svým osobním maximem doplaval juniorský mistr světa z loňského roku Jan Čejka v disciplíně 100 znak a v čase 52,79 si doplaval pro vítězství. K tomu přidal v čase 2:00,63 ještě druhé místo na 200 polohový závod.
Pavel Janeček doplaval druhý na 200 motýlek v čase 1:56,89 a následně přidal ještě třetí místo na 200 polohovku za 2:04,03.
Sestavu pardubických barev v reprezentačním dresu doplnila také Kateřina Laňková, která nejprve na 50 motýlek doplavala lehce za svým osobním rekordem třetí 28,87. Na 200 prsa taktéž dohmátla třetí za 2:32,69 a ve sprintu na 50 prsa skončila druhá za 33,35.

I druhý závodní den na mítinku ve Skopje jeli pardubičtí plavci bomby.
Vidět byla především Lydie Štěpánková, která dvakrát vylepšila svůj dva roky starý juniorský rekord na 100 prsa!! Nejprve plavala v dopoledních rozplavbách za 1:07,46 a následně tento rekord upravila v odpoledním finále na 1:07,40 a skončila druhá.  Dobře si vedla i ve 100 polohově a za čas 1:04,96 získala opět stříbro.
Honza Čejka zvítězil na 50 i 200 znak. 50 znak vyhrál v čase 25,04 a 200 znak doplaval lehce za svým osobním rekordem v čase 1:55,70
Pavel Janeček vyhrál 400 polohový závod v čase 4:17,21 a následně dohmátl třetí na 100 motýlek pár setin za svým osobním maximem v čase 54,04.
Kačka Laňková si doplavala pro třetí místo na 100 prsa v čase 1:11,84 a ve 100 polohovce se přiblížila ke svému osobnímu rekordu v čase 1:05,72 a skončila čtvrtá.