Pro medaile do Račic?

1024px-Veslarsky_kanal_Racice_34 Po Mistrovství ČR na tratích 5 km a 10 km dorostu a dospělých v Plzni, se o poslední individuální tituly na trati 20 km bude v neděli bojovat na veslařském kanále v Račicích. Pořadatelé z pražských Bohemians hlásili teplotu vody 23°C a na startu by mělo být celkem 33 plavců (19 mužů + 14 žen), mezi nimi i oba úspěšní pokořitelé z letošního Kanálu La Manche Radek Táborský (Boh) a Aleš Rucký (SCPAP). V kategorii mužů jsou favorité Matěj Kozubek (Boh) a brněnští plavci Vít Ingedultd, Karel Baloun a Jakub Tobiáš. V soutěži žen není na startu letos trápící se Silva Rybářová, ani Barbora Picková (obě Kometa) a tak hlavní aspirantkou na titul je naše Lenka Štěrbová. Start závodu je v 9.30 hod.
Na startu budoe i dalších šest pardubických plavců – Dan Čaban a Pepa Jurica budou usilovat o medaile v kategorii staršího dorostu, stejně jako Renata Nováková, v kategorii mladšího dorostu pak Pavla Avramová. Po výpadku ze zdravotních důvodů bude na startu (kategorie žen) i Pavlína Kubátová a v kategorii masters již zmiňovaný Aleš Rucký..
Nedělnímu závodu bude v sobotu předcházet mistrovský závod na 4 x 2 km smíšených štafet (start ve 14.00 hod), kde je přihlášeno 25 čtveřic mezi kterými nechybí ani dvě naše štafety. Kromě nedělního mistrovského závodu na 20 km, se bude v rámci Českého poháru plavat i závod na 3 km a 10 km. Tam se představí i další naši plavci – na 10 km Jan Knotek, na 3 km Josef Knotek, Zbyněk Melichar, Vojislav Štěrba a Lukáš Balcar.
Zajímavostí veslařského kanálu jsou – délka 2350 metrů, šířka 125 metrů a hloubka 3,5–9 metrů. V Račicích se konají všechna mistrovství České republiky ve veslování a kanoistice. Pravidelně se tu připravují reprezentanti Ruska, Švédska, Finska, Francie, Japonska, Kanady, Slovenska, Nového Zélandu a domácí sportovci včetně dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora nebo držitele stříbrné olympijské medaile Václava Chalupy. Naposledy se tu konalo v roce 2015 Mistrovství Evropy kanoistů a Mistrovství Evropy juniorů ve veslování.