Přes české rekordy do finále (3.den)

Třetím dnem pokračovalo mistrovství světa juniorů a na startu byli opět všichni tři naši plavci. Nejprve přišla na řadu Kačka Laňková ve čtvrté rozplavbě na 100 m prsa. V polovině závodu točila v mezičase 33,89, druhou padesátku pak zaplavala za 37,87 a výsledný čas se zastavil na 1:11,76, jen těsně zaostala za svým nejlepším časem, a bylo z toho konečné 27. místo. Hned po ní startovala Lída Štěpánková. Ta rozjela za 33,00, druhou padesátku pak za 36,68 a postupový čas v cíli byl 1:09,68 a 14.místo. Honza Čejka na 50 m znak těžil ze skvělého startu, během celého úseku před sebe nikoho nepustil a v cíli z toho byl nový český seniorský rekord 25,32 a postup do odpoledního semifinále z 1.místa!! 🙂
A protože do odpoledního finále zbývalo dost času, byl čas ještě na jeden výlet za historii hlavního města

V odpoledním finále se nejdříve na start postavila Lída. O proti ranním rozplavbám rozjela na krajní dráze svižně a na 50 m byla čtvrtá za 32,45 a vypadalo to nadějně, ale pak ji přeci jen v závěru došly síly a čas v cíli byl 1:09,99 a konečné 16.místo, Jak se pak ukázalo – na postup by musela vylepšit svůj český rekord z mistrovství ČR… Co se nepovedlo Lídě, povedlo se Honzovi. Jako papírový favorit sice prohrál ve druhé semifinálové rozplavbě s italským reprezentantem Thomasem Cecconem (25,20), ale čas se v cíli zastavil na 25,22 a to byl znovu vylepšený český seniorský rekord!! V pátečním finále poplave Honza o finále na třetí dráze hned vedle vítěze semifinálových rozplaveb Wyattem Davisem z USA (25,16).