Rekordní účast na „Soutěži otužilců“V sobotu se u zimního stadionu uskutečnil 42. ročník tradiční Soutěže otužilců, která se plave jako II. ročník Memoriálu MUDr. Jaroslava Danielky, zakladatele pardubického otužování.
Soutěže se zúčastnilo celkem 136 otužilců z 15 oddílů České republiky, za které mj. hostuje i anglický plavec Jack Bright v I.PKO Praha a Lucien Hankart z Belgie. Na startu byli i přemožitelé kanálu La Manche – pardubická Lenka Štěrbová, Richard Haan z I.PKO Praha a Dana Zbořilová z Haná Prostějov. Účastníky soutěže přivedla na start další legenda dálkového a zimního plavání – Jan Novák, zms. který již působí v roli hlavního rozhodčího.
Z našich plavců se do vody, která měla 3,5°C, ponořilo celkem deset plavců. Na nejdelší trať – 750 m – si troufla Iveta Nováková a Jan Kosek, 500 m plavali – Radek Sedlák, Renata Nováková, Zuzana Miškovská a Andrea Sedláková, polovičních 250 m pak Michal Štěrba a nejkratší 100 m si pak zkusili nejen naši benjaminci – Vojko Štěrba, Josef Jurica, ale i Lenka Štěrbová.
Další soutěž se koná příští týden v Hradci Králové.