Pozlacený start

Plzeň – Mistrovství ČR dorostu – den 1.
Hned v první disciplíně 50 VZ, v první rozplavbě dohmátla vítězně v čase 27,55 Adéla Vavřinová a odstartovala tím naše výborné vystoupení v úvodním dni dorosteneckého šampionátu. Do finále mladších dorostenek (dále jen MD) postoupila ze třetího místa. Do finále by pak postoupila i Káťa Burianová (28,01 – 6.), ale s ohledem na finálový start na 50 Z se odhlásila. Čas 29,07 pak stačil Kačce Avramové na 14.místo. V kategorii starších dorostenek (SD) ve stejné disciplíně Adéla Teclová v osobáku 28,15 proklouzla do finále osmým časem, Pavla Avramová dohmátla ve svém nejlepším čase 28,78 třináctá, Anča Šádková zaplavala 29,56 a skončila osmnáctá. V kategorii MD zaplaval Lukáš Balcar setinu za osobákem 26,00 a byl desátý. Druhou disciplínou byla 50 P, kde si Míša Štěrbová (SD) výrazně vylepšila osobák za 35,47, ale stačilo to na 11.místo, Hanka Fousková pak časem 37,67 byla 16. v kategorii MD. Třetí sprintovou tratí byl znak. V kategorii MD postoupila z druhého místa Kačka Burianová (31,40) a ze sedmého v osobáku 32,01 Anča Šádková (SD) a to Míše Štěrbové o jedno místo finále uteklo (32,59). S přehledem pak v MD postoupil nejrychlejším časem i Jan Čejka (28,47). Třetí start – konečně postup do finále pro Míšu Štěrbovou na 50 M (29,68 – 6.) a v MD i postup pro Adélu Vavřinovou ve skvělém čase 28,76 (4.). Na řadu pak přišli vytrvalci na 800 VZ, kde v kategorii MD doplaval Vojko Štěrba sedmý těsně za svým letošním nejlepším čase 9:07,02 a Lukáš Balcar třináctý za 9:22,84.

Adéla Vavřinová 1. místo 50 VZ - 27,08

Adéla Vavřinová 1. místo 50 VZ – 27,08

Po dvacetiminutové přestávce se na start připravili sprinterky na 50 VZ (MD). Skvělý start vynesl do popředí Adélu Vavřinovou a protože před sebe už nikoho nepustila, dohmátla v čase 27,08 (!) jako první nejen pro zlato, ale i titul mistryně ČR. Ve druhém finále pak Adéla Teclová srazila čas pod dvacetosm sekund (27,97) a ve své doplňkové disciplíně doplavala osmá. Pak si dobrým závěrem doplavala pro stříbro Kačka Burianová (MD) na 50 Z (31,21) a v SD si o setinku polepšila Anča Šádková (32,00) a byla osmá. Pro druhé naše zlato si pak o „parník“ doplaval Jan Čejka skvělým časem 28,02 (!) Na 50 M si pro „bramboru“ doplavala Adéla Vavřinová (29,10) a pro šesté místo v osobáku Míša Štěrbová (29,31). V závěrečném štafetovém závodě na 4×100 PZ pak čtveřice Burianová-Vavřinová-Štěrbová-Teclová doplavala pro čtvrté místo čase 4:33,96.
Shrnutí prvního dne: 2x zlato, 1x stříbro, 2x 4.místo, 1x 6.místo, 1x 7.místo a 2x 8.místo