Pozdrav ze Severní Karolíny

V polovině srpna nabrala směr Amerika. Z Prahy letadlem a po přestupu v New Yorku přistála v Raleifh-Durhamu a odtud ještě dále do svého dočasného domova na East Carolinu University v Greenville. A tady jsou první postřehy Ádi Vavřinové:
Zdravím všechny ze Severní Karolíny!
Měsíc utekl jako voda a já se vám teď pokusím trošku přiblížit, jak se mi tu líbí a co všechno jsem zažila. Škola nám začala už 19. srpna a zatím vše zvládám. Oproti českým univerzitám dostáváme poměrně dost domácích úkolů a máme více zkoušek v průběhu semestru. Stresujícímu zkouškovému období se ale nevyhnu, „final exams“ nás čekají na konci semestru v prosinci. Kromě školy máme každý den také plavecké tréninky. První dva týdny jsme absolvovali jako tým společně, takže pro mě bylo snazší všechny poznat. Poté už jsme se rozdělili do 4 skupin dle stylů a hlavních tratí. Zatím mi přijde, že tady plaveme ve větší intenzitě, trenéři dávají velký důraz na vlnění pod vodou a suchá příprava je více zaměřená na sílu. Nadšená jsem také z atmosféry na tréninku. Všichni se navzájem podporujeme, trenéři nás motivují různými výzvami a je vidět, že každý v týmu chce vždy předvést co nejlepší výkon. Na konci týdne má pak každá skupina meeting, kde trenér zhodnotí uplynulé tréninky, naší snahu a my můžeme říct, co bychom chtěli v tréninku změnit. O víkendu máme různé akce, kde se jako celý plavecký tým sejdeme a společně se bavíme. Byli jsme třeba na bowlingu nebo na mém prvním zápase amerického fotbalu. Velký zážitek pro mě bylo také tornádo nebo hurikán, kvůli kterému nám zrušili na dva dny školu i trénink. Nakonec se přes nás přehnal v nízké intenzitě, takže jsme se všichni mohli brzo vrátit k plavání a učení.
Všem vám držím palce do nadcházející sezóny
🙂 (to byl zpráva ze začátku září)
Mezi tím uteklo trochu vody a Áďa se přesunula do skupiny polohovkářů a středotraťařů, kde je trénuje Kate Moore. V pátek (27. 9.) absolvovala i první závody, které mají zatím nádech „universitní“. Jsou to závody mezi dvěma univerzitami, plave se pouze v tréninkových plavkách. Premiéra měla nádech vítězný – porazili universitu „Old Dominion“ 188 : 107 🙂 Závody se konaly v 25 yardovém bazénu a Áďa dosáhla těchto výsledků:
– ve štafetě 4×50 PZ plavala 50 znak (čas není znám), ale štafeta doplavala v čase 1:47,23 na 1. místě
– 200 VZ 1:54,37 2. místo (v přepočtu 2:06,97) kalkulováno ze Swimming Time Conversion Tool (www.swimswam.com)
– 100 VZ 0:52,35 1. místo (57,94)
– 200 PZ 2:04,84 1. místo (2:18,00)
S umístěním určitě spokojená byla, časy čekala lepší, ale sama přiznává, že se na takové závody neladí. Ráno normálně posilovna a trénink, odpoledne „jakoby závody neměly být“. Takový typ závodů ji čeká teď každý týden, větší závody budou až 6. – 9. 11. v Greensboru. První návrat plánuje na začátek prosince, takže stihne domácí šampionát v Plzni (12. – 15. 12.). 🙂
A jak vypadá takový příjemný víkend „za velkou louží“?