Pozdrav z Colorada (píše nám Áďa)

Zdravím Vás z Colorada, přesněji z Colorado Springs.
Přiletěla jsem 10.srpna do rodiny s dvanácti letou ségrou Kristynou a mamkou Luisou. Mamka se o mě stará 24h denně a snaží se abych se tu cítila jako doma, neříkám že nemám slabší chvilky nebo že se mi nestýská, ale snaží se mi pomahát se vším a jsem za to hrozně moc ráda.
Chodím na katolickou školu, která mi začala 16.srpna, předměty tu jsou každý den stejné, takže moc zábavné to není. Když bych to měla srovnat se Sportovním gymnáziem, tak je to tu o dost snadnější, zejména matematika. Předměty jsem si tu zvolila biologii, americkou historii, angličtinu, matiku a teologii, která je tu povinná a zároveň je pro mě nejtěžší. V této hodině se učíme o náboženství a o víře jako takové a s tím jsem se nikdy nesetkala, je to sice zajímavé, ale pro mě největší oříšek. Mám tu ještě dva předměty jeden z toho je pro výměnné studenty, kde nám pomáhají s angličtinou a ve druhém máme čas na úkoly nebo na konzultace s učiteli. Každý den mi škola končí v 15h. Potom mě moje hostitelská maminka vyzvedne a odveze na trénink.
Trénovat jsem tu začala naplno od 3.srpna. Tréninky mám každý den od 17-19h a úterý, čtvrtek dvoufáz od 5:30 do 7:00 potom mě trenér veze do školy. Trénuji tady v olympijském centru, kde máme skvělé podmínky a zázemí. Naše tréninková skupina se skláda z devíti kluků a čtyř holek včetně mě (všichni ročník 99 a 98) a dva trenéři. Za 2 hodiny tu naplavem okolo 7km a je to pro mě teď dost náročné, hlavně kvůli nadmořské výšsce která je tu 6 035feet (1 840 m.n.m.) Během prvního týdne trénování jsem si musela v lékárně koupit inhalátor s kyslíkem, který teď používám před každým tréninkem, protože už po rozplavání jsem vyřízená a udýchaná jak po celém tréninku u nás. Tréninky jsou také zaměřené na team building, například každou sobotu chodíme na společné snídaně.
Věřím, že tato zkušenost bude pro mě velkým přínosem a moc za ní děkuju rodičům! Chtěla bych vám popřát hodně sil do nové sezony jak ve škole tak v tréninku. A co nejvíc osobáků.
Ahoj Áďa. 