Postupujeme do finále I. ligy

V semifinále Mistrovství ČR družstev, jehož moravská část se uskutečnila o víkendu v Pardubicích, se dařilo jak mužům, tak i ženám. Muži skončili „doma“ čtvrtí a zajistili si tak postup. Ženy dokonce skupinu vyhrály a do finálového klání, které se za měsíc uskuteční v Brně, pojedou v roli největšího lídra.
V sobotním odpoledni hned první disciplína, kterou byla 200 P, všem ukázala, kdo tady bude pánem a Káťa Laňková s přehledem vyhrála. A v každé disciplíně naše plavkyně „okupovali“ stupně vítězů. 100 VZ – Áďa Teclová 2., Áďa Vavřinová 3., 200 M Eňa Štěrbová 2., Klára Šimánová 3., 100 Z Týna Jiránková 3., 400 PZ Áďa Vavřinová 2.,400 VZ Eňa Štěrbová 2. a štafeta na 4×100 PZ Jiránková-Laňková-Burianová-Teclová vítězstvím podtrhla úspěšný první půlden. Ani v neděli jsme nepropadli, i když poprvé jsme na stupních chyběli hned v úvodní disciplíně na 200 VZ. Na vítěznou vlnu nás vrátilo duo prsařek na 100 m – Lída Štěpánková 1. (mj. nominační období na MEJ ještě není, ale tady Lídě chybělo k limitu 0,8s…), Káťa Laňková 2., 200 Z Týna Jiránková 3., 50 VZ Áďa Vavřinová 2., stějně tak Klára Šimánová na 100 M a znovu Áďa na 200 PZ. Systémem start – cíl si pro vítězství dojela i Eňa na 800 VZ a vše dokončila štafeta na 4×100 VZ třetím místem ve složení Burianová-Vavřinová-Jiránková-Teclová. Nejvíce bodů získala Áďa Teclová (2953,5), před Áďou Vavřinovou (2802,75) a Eňou Štěrbovou (2589). Nejsilnější jsou prsařské tratě dvojice Lída Štěpánková – Káťa Laňková, nejslabší naopak znakařské tratě. Podtrženo, sečteno – nikdo neudělal víc bodů než „naše holky“ – 17 927 bodů 🙂
Muži měli pozici značně sníženou, protože se na start postavil nejmenší možný počet plavců – 7. Onemocněl Aleš Balcar a z domluveného hostování Honzy Prokopa nakonec sešlo. My ale máme Honzu Čejku a ten své čtyři starty přetavil ve čtyři vítězství a do „společné kasy“ přispěl 3 297,5 body. Dařilo se i Adamovi Kláskovi, který vyhrál 200 M, druhý byl na 400 VZ a třetí na 200 VZ, vybojoval 2 896,5 bodu a třetí v počtu získaných bodů byl Matouš Rejman (2819,5), který byl třetí na 100 M a 200 PZ. Druhé místo vybojovala štafeta na 4×100 VZ ve složení Rejman-bratři Kláskové-Čejka, třetí pak štafeta na 4×100 PZ – Čejka-Teplý-Rejman-Klásek J. Nejsilnějšími disciplínami byla 400 a 1500 VZ v podání dvojice Honza Čejka a Adam Klásek ( 1404 resp. 1355 bodů), naopak nejslabší byly obě prsařské tratě. I když se družstvo dlouho pohybovalo na třetím místě, mocně finišující plavci KPS Ostrava nakonec skončili třetí a na nás zbylo čtvrté, ale přesto postupové místo. 🙂
Před branami postupu do finále II. ligy zůstalo družstvo „béčka“, které skončilo na 10. místě, celkově na 19. místě. Nejpilnější sběratelkou byla Kája Teplá (2375,25), pak byla Hanča Fousková (2275,25) a třetí Kačka Avramová (1868,25). Premiéru v červenobílých barvách si odbyla juniorská reprezentantka Helča Blahová, která i přes výpadek tréninku kvůli nemoci, byla zdatnou posilou pro B“B družstvo 🙂