Poslední závod opět rekordně

Zatím co u nás byly všechny mistrovské závody do konce roku bez náhrady zrušeny, Áďa Vavřinová nejenže vesele může „za velkou louží“ trénovat, ale dál si vylepšuje svá, teď opět yardová, maxima. Od čtvrtka do neděle startovalo celé dívčí družstvo Arkansaské univerzity na závodech ve městě Columbia v Mizzou Aquatic centru. Tam se tentokrát sjely tři universitní družstva – domácí Missouri, Kentucky a Arkansas.
Ve čtvrtek startovala na své oblíbené trati na 200 PZ a dosáhla svého nejlepšího času 1:58,43 a postoupila do odpoledního finále, kde si čas ještě vylepšila na konečných 1:58,10 a vybojovala stříbrnou medaili (v přepočtu – berme čas s rezervou – je to na metrové trati 2:10,59) … 🙂 V závěrečné štafetě na 4×100 PZ čtveřice z Arkansaské univerzity zvítězila, když překonala pšt let starý univerzitní rekord, Áďa plavala 100 M za 53,80.
V pátek startovala na dvojnásobné trati – 400 PZ – a opět úspěšně atakovala svůj nejlepší čas – dopoledne 4:13,12 (o 3,45 s zlepšení), odpoledne 4:13,59 a vybojovala bronzovou příčku. Ve štafetě na 4×200 VZ plavala na prvním úseku „A“ štafety a zaplavala čas 1:48,70 a celá čtveřice pak doplavala na třetím místě.
Poslední den ji původně čekala „královská“ stovka kraulem, ale nakonec ji trenéři odhlásili, a tak se postavila jen na start závodu na 200 M. Jak jinak – znovu nejlepší čas 1:59,32 (2:12,96) a se třetím nejlepším časem postoupila mezi nejlepších osm. Tam po rychlejší první polovině závodu ji v poslední 50tce došly síly a čas 2:01,76 stačil na zkompletování celé sbírky – „bramborová“ medaile :-). Pak ještě plavala v „B“ štafetě 4×100 VZ a na třetím úseku dosáhla času 49,94, což ještě nikdy takhle rychle neplavala … 🙂
V celkovém hodnocení družstev vyhrály plavkyně z Kentucky (1 277 bodů), druhé byly domácí plavkyně (862) a třetí Arkansas (822).
To byl také poslední, úspěšný, závod Ádi v letošním kalendářním roce .