Poslední závod Českého poháru

S posledním kolem se v sobotu na Mělickém písníku rozloučili dálkoví plavci s letošním ročníkem Českého poháru. Téměř stovka plavců startovala na 13.ročníku Podzimního rožně ve vodě, která měla krásných 21°C. Plavalo se na okruhu 1000 m. Pořadatele, stejně jako v předchozích ročnících, vyhlásili tři nejpočetnější družstva, která obdržela chutnou odměnu. Vyhrála Bohemians Praha, před Kometou Brno a I. PKO Praha. Novinkou pak byly prémiové spurty v závodě na 5 km v každém kole, pro které se vždy dospurtovali pozdější vítězové v kategorii mužů – Ján Kútnik z Komety Brno, který o 45 vteřin porazil svého oddílového kolegu Karla Balouna, třetí pak doplaval Ondřej Baumrt ze Slavie Chomutov. Z pardubických plavců byl na 28.místě hodnocen Tomáš Neterda, o tři místa zpět pak Saša Hlavsa. Soutěž žen se stala kořistí české reprezentantky v bazénovém plavání, úspěšné olympioničky Simony Baumrtové, která druhé plavkyni Barboře Štolkové (SlPl) „nadělila“ téměř tři minuty, třetí pak doplavala Veronika Milevská z University Brno. Oba vítězové si tak odnesli pět čtvrtek kuřete.
Závod na 3 km se stal kořistí Matěje Kozubka (Bohemians), druhý pak doplaval pardubický Jan Volár, šestý skončil Daniel Kus, sedmý Jan Knotek (oba SCPAP). Soutěž žen vyhrála Barbora Štolková (SlPl), pátá skončila domácí Renata Nováková.
V závodě na 1 km vyhrál Tomáš Havránek (Bohemians), druhý znovu doplaval Jan Volár. Další domácí plavci se seřadili na pátém místě Jan Kupka, šestý Ladislav Hámorský a sedmý Jan Knotek. Jediné domácí vítězství vybojovala Renata Nováková v závodě na 1 km.
Celkové výsledky Českého poháru a umístění našich plavců přineseme do konce září.
Výsledky