Poslední šance, první vítězství

Předposledním 9. kolem pokračoval Český pohár v plavání 53. ročníkem Vánoční ceny ve Zlíně. Zároveň to byla i poslední možnost vylepšit si časy, které by zaručovaly plavcům kvalifikovat se na vrchol domácí zimní sezóny – Mistrovství ČR (Plzeň 15.-18.12.).
         Bez nemocného Lukáše Balcara a Honzy Čejky, startovaly na Moravě jen děvčata. Hned 11 startů si do Zlína naplánovala Míša Štěrbová a vzala tyto závody jako výbornou přípravu. Nestává se to často (těžko najdeme datum, kdy se to vůbec někdy stalo), ale Míša vyhrála závod Českého poháru v plavání. Využila absence naší špičky a skvělým taktickým výkonem si doplavala v osobním rekordu (4:34,91)  pro víězství. Byl to ovšem už její devátý start… Před tím zvládla 50P v osobním rekordu (34,87), 50 Z (32,18), třetí místo vybojovala na 200M (2:22,70), 200 PZ (2:25,38), pak si doplavala znovu pro třetí místo na 800 VZ v osobáku (9:22,05), ani neuschla a už stála na startu 200 P, jak jinak než OR a časem 2:44,81 se vyhoupla do čela oddílových tabulek letošního roku a sobotu zakončila 200 Z (2:26,92). V neděli začala 50 M (29,84) a pak přišla již zmiňovaná 400 VZ. Celé své učinkování pak zakončila čtvrtým místem na 400 PZ (5:07,67) a devátým na 200 VZ (2:11,09). Motýlkové tratě skvěle vyšly Pavle Avramové, která si jak na 100 m (1:09,39), tak i na 200 m (2:31,79) udělala osobní rekordy. Ten si připsala i na 200 VZ (2:14,17) a nejlepší osobní letošní výkon i na 400 VZ (4:41,67). Ve sprintu na 50 m a 100 m volný způsob ji trochu k větší spokojenosti chybělo, ale co se nepovedlo teď, povede se příště… Absence osobních rekordů i letošních lepších časů naopak úplně chybělo Kačce Burianové. Ta však v posledních 14 dnech toho moc nenatrénovala z důvodů nemoci. Jejím nejlepším umístěním byla jedenáctá místa na 50 M, 100 Z a 100 PZ. Do startu domácího šampionátu ještě nějaký čas zbývá a tak není na místě věšet hlavu. Poslední do čtveřice byla Adéla Teclová. Ke spokojenosti  pravda, trochu chybělo, ale osobák padl na 50 VZ (27,53) i na 100 Z (1:10,02), ale ne třeba na 100 VZ (1:00,57), ani na 200 VZ (2:08,95). Ale nevadí. Nemusí se dařit pořád. Hlavně, když to všechno dopadne dobře v Plzni!