Poslední úspěch roku 2016

Tradiční konec roku patří nezapomenutelně zimním plavcům. Již po sedmdesáté se sešli otužilci u Národního divadla v Praze, aby ve Vltavě bojovali nejen o body do Českého poháru, ale aby „udělali něco pro své zdraví“. To byla hlavní myšlenka jednoho ze zakladatelů otužování v Čechách – Alfréda Nikodéma, který poprvé se skupinkou nadšenců plaval v prosinci roku 1923 (více na stránkách www.plavani.info). Letos se na tratích 100 m, 300 m a 750 m představilo celkem 274 mužů a 92 žen, což byl nový rekord v počtu účastníků = 366!
           Na závodních 750 m se představilo celkem 103 mužů a 27 žen a bojovalo se nejen v soutěži jednotlivců, ale i o primátorský pohár tří členných družstev, který v loňském roce vybojoval náš klub. V letošním roce jsme vyhověli žádosti I. PKO a na zimní soutěže jsme povolili Lence Štěrbové hostování. Lenka oplatila porážku Rosťovi Vítkovi (Fides Brno), jako jediná pokořila hranici devíti minut, zvítězila v čase 8:58,0 a výraznou měrou se podílela na celkovém vítězství I. PKO v soutěži družstev, právě před družstvem Fides Brno a pro třetí místo si doplavala naše trojice, tentokrát ve složení Renata Nováková (10:46,0 – 4.místo), Iveta Nováková (11:53,0 – 5.místo) a Jan Kosek (18:23,0 – 73.místo). Na 21.místě „jistila“ naše družstvo ještě Zuzana Miškovská (20:32,0).
            Podrobnější výsledky z Prahy, stejně jako výsledky z jednotlivých soutěží v letošním roce a průběžné pořadí Českého poháru v zimním plavání najdete na www.zimni-plavani.info

           První soutěží v roce 2017 bude vystoupení otužilců, které se již po 46. uskuteční Pardubicích v sobotu 7. ledna 2017 ve 13.30 hod u zimního stadionu, po šesté jako vzpomínka na zakladatele pardubického otužileckého sportu MUDr. Jaroslava Danielky.