Poslední den úspěšného šampionátu

Neděle byla posledním dnem juniorského šampionátu v Kazani. Lída Štěpánková si jen „odskočila“ dopoledne na 50 M, aby se pak už jen soustředila na podvečerní finále na 100 m prsa. V dopoledních rozplavbách na 4×100 PZ česká čtveřice Honza Čejka (55,74) – Vojta Maťátko (1:03,30) – Sebastian Luňák (55,18) – Roman Procházka (50,24) vyhrála druhou rozplavbu a postoupila do večerního finále časem 3:44,46.
Lída byla tradičně na startu finálového závodu na 100 m prsa nejrychlejší a po polovině trati otáčela celá osmička finalistek v rozmezí jedné sekundy, Lída velmi rychle za 32,38! Nebylo na co čekat 🙂 Druhou padesátku bojovala a zaplavala ji za 36,49 a výsledný čas byl 1:08,87 a celkové šesté místo, kterým tak vyrovnala stejné umístění jako na poloviční trati. Svůj cíl – probojovat se mezi nejlepších osm – splnila do puntíku.
Do výčtu dnešního dne ještě zbývá závěrečná štafeta na 4×100 PZ, kde bude na prvnímu úseku rozjíždět mistr Evropy na dvojnásobné trati a bronzový právě na 100 Z – Honza Čejka. A Honza začal výborně a po prvním úseku byla česká štafeta třetí (54,96), Vojta Maťátko předával v kontaktu na čtvrtém místě (1:03,44) a stejné místo udržel i Sabastian Luňák (54,60) a v závěrečném úseku Roman Procházka (49,98) na chvíli vyvezl štafetu na bronzový post, aby v těsném dohmatu nakonec štafeta skončila pátá za 3:42,98. Za sebou nechali třeba štafetu Německa a Bulharska. Pěkná tečka za vystoupením českých juniorů!!!