Po VC Brna do České Třebové

Osmý díl Českého poháru v plavání v Brně nabídl kvalitní startovní pole za účasti světových plaveckých hvězd a také skvělé výkony. Anna Kolářová a Pavel Janeček zaplavali nové české rekordy v krátkém bazénu.Ze světových es byl nejvíc vidět Američan Eugene Godsoe, který vyhrál tři disciplíny, který má ve své sbírce stříbrnou medaili z mistrovství světa v Barceloně na 50 metrů motýlek. V rámci přípravy na šampionát v Dauhá se představil na třech tratích a všechny vyhrál. Michael Jamieson ze Skotska se může pochlubit olympijským stříbrem z prsařské dvoustovky z Londýna 2012. Jenže Velká cena Brna ho nezastihla v optimálním rozpoložení a jeho maximem bylo 2. místo na 200 m prsa, když ještě rychleji plaval Maďar David Verraszto. Na 100 a 200 m znak přijela změřit své síly se Simonou Baumrtovou dvojnásobná mistryně Evropy z Debrecínu 2012 Němka Jenny Mensing, v obou případech jednoznačně triumfovala česká reprezentantka.
Náš klub reprezentovala výprava třech plavkyň. Nejvíce se dařilo Pavlíně Kubátové, kterou zastihly závody ve velmi dobré formě a ve všech svých startech si zaplavala nejlepší letošní časy. Na 200 M si vylepšila čas o šest vteřin (2:27,76) a skončila na 11.místě, dále si vylepšila čas na 200 VZ (2:12,50) a na poloviční trati se pomalu blíží k hranici jedné minuty – 1:00,70. Že umí třeba i 400 VZ dokázala dalším zlepšením na 4:36,23. Na OLYMPUS DIGITAL CAMERAsprintérské padesátce se znovu zlepšila Kačka Burianová a poprvé se dostala pod třicet dva vteřin, když dohmátla v čase 31,78, na dvojnásobné trati těsně skončila za časem z Jihlavy (1:08,48), ale vylepšila znovu čas na 200 PZ (2:36,70). Posledním členkou pidi družstva byla Lenka Štěrbová, která od září trénuje a studuje v Brně. Sice dosáhla nejlepšího pardubického umístění, když skončila desátá na 800 VZ (9:21,63), ale časem zaostala daleko od svého maxima. A „domácí“ bazén ji neseděl ani v dalších disciplínách a bude lepší se o nich dále nezmiňovat.

Výsledky

Příští týden se uskuteční Krajský přebor 12-ti letých a starších plavců v České Třebové, která je pro plavce ročníku 2000-2002 jediným možným kvalifikačním závodem na Mistrovství ČR. Ani ostatní plavci nepřijdou „zkrátka“, protože i pro ně je to další z možností zaplavání kvalifikačních časů na prosincové republikové šampionáty. Na startu budeme mít 26 plavců.