Plavci polykali kilometry na kole

Již šestým rokem vždy ke konci prázdnin odjíždějí plavci sportovního gymnázia na týdenní soustředění na kola. V roce 2006 začínali v Krkonoších, rok na to projeli Šumavu, pak Orlické hory, Vysočinu, loni opět Orlické a letos si za základnu vybrali Náchodskou boudu v Peci pod Sněžkou.
Letošní rok poznamenala však značná neúčast. Nejprve se omluvil Ota Novotný, který startoval o prázdninách na MSJ v ploutvovém plavání, na rodinou dovolenou pak odjela i „prvačka“ Aneta Pučanová ze zdravotních důvodů se nejprve omluvil Martin Cöger a dva dny před odjezdem i Klára Svobodová. Pak položila nemoc i trenéra Tomáše Neterdu. Den po zahájení soustředění (!!) se omluvil i Tadeáš Havránek. Ve čtvrtek večer ještě odjela na M-ČR v dálkovém plavíní Renata Nováková. A tak si premiéru v roli hlavní trenérky odbyla nakonec Lenka Korchňáková, která nastupuje na SG na poloviční úvazek místo Jana Sejkory.
Tradičně na všechny čekal náročný program. Náchodská bouda leží ve výšce 1080 m n.m. a tak se vždycky muselo někam sjet, ale pak si to zase všechno vyšlapat. Zpestřením pak byly dva tréninky v jilemnickém 25-ti m bazénu a jeden trénink v trutnovském bazénu. Jen pro představu uvádíme několik cyklistických výletů :
– Náchodská bouda-hotel Jana-Spálený mlýn-Pomezní boudy
– Náchodská bouda-Výrovka-Luční bouda-Špindlerovka-Špindlerův Mlýn- Vrchlabí
– Náchodská bouda-Strážné-Jilemnice
– Náchodská bouda-Pomezní boudy-Lisečinské boudy-Horní Maršov-Modrokamenná bouda-Černá hora
– Náchodská bouda-Trutnov-Hrádeček-Hofmannovy boudy-Černá hora

Všichni zvládli všechno na jedničku a teď se už těší do pardubického bazénu, kde budou pro změnu polykat kilometry ve vodě.