Píše nám Kačka z Ameriky

Ahoj všichni!

             Zase Vás zdravím z Ameriky. Vůbec nechápu, že už jsem tu skoro sedm měsíců. Strašně to utíká. To nejhorší už mám za sebou a teď už si snad jen budu užívat tuhle příležitost.
             Ve škole mi po Novém roce začal druhý semestr a není o moc jiný než ten první. V rozvrhu mám jen dvě změny. Místo úvodu do ekonomiky mám teď úvod do americký vlády a musím říct, že ekonomika byla lepší, haha.  Je vidět, že jak ty základní věci a informace neznám od malička jako ostatní je to pro mě o něco náročnější, ale učitelé jsou tu moc vstřícní a vždycky pomůžou, takže to zvládám. Druhá změna byla angličtina. První semestr jsem měla kreativní psaní a v té třídě jsem si připadala jako jediná, která se nenarodila jako spisovatelka, ale nebyl to náročný předmět. Jenom psaní a vymýšlení svých vlastních příběhů. Tenhle semestr je to jenom o esejích a vyhledávání kvant informací a zdrojů na internetu. To byl pro mě trochu šok, protože u nás v Čechách jsem podle mě nikdy nemusela napsat víc jak dvě stánky a teď mám napsat esej o čtyřech stránkách a na konci roku mě čeká další deseti stránková, to se ještě trochu postrkuju, ale nějak to určo splácám, nebojte.
             Jinak tu samozřejmě pokračuji v plavání a pilně trénuju. Tréninky mám teda jen jednou denně dvě hodiny, protože tu není bazén, na kterém bychom mohli trénovat ráno. Ne že by mi to ranní vstávání chybělo. Teď jsem byla celkem delší dobu bez závodů, ale už příští víkend startuju na posledních závodech sezony, tak držte palce! Určitě jste taky někteří zaregistrovali, že před pár týdny proběhl Super Bowl. Asi jedna z největších sportovních událostí v Americe. Pro lidi tady je to fakt velká událost.  Pořádají se Super Bowl party a všichni jsou do toho hrozně zapálení. Já byla hlavně ráda, že jsem aspoň trošku pochopila pravidla toho amerického fotbalu.
             Tento měsíc jsem také jela na výlet do Washingtonu se svojí hostitelskou mamkou a ségrou. Hrozně moc jsem se tam těšila a nemohla se dočkat. Byly jsme tam celé dva dny, když nepočítám den příletu a odletu. Washington se mi strašně moc líbil. Má to skvělou atmosféru a krásnou architekturu. Prošli jsme taky několik muzeí, která byla bez výjimky všechna obří. Jako první jsme byly v muzeu Holocaustu. Když pominu jak je to smutný, byl to skvělej zážitek a muzeum se mi moc líbilo. Taky jsme navštívily muzeum umění, kde je expozice složená jen z obrazů všech amerických prezidentů. Na fotku s obrazem Baracka Obamy byla fronta tak na dvě hodiny. Obraz Trumpa tam nebyl.  Kromě toho jsme samozřejmě obešly všechny významné památky jako je například Monument, Památník Lincolna nebo budova Kapitolu, která se mi líbila asi nejvíc. Taky jsem se strašně těšila, až uvidím Bílý Dům. Ten mě ale bohužel trochu zklamal. Ne že by se mi nelíbil ale sotva jsem ho viděla. Kvůli tomu, že lidi ničili plot, který ohraničuje pozemek okolo Bílého Domu,se zábrany  posunuli dalších patnáct metrů od něj. I tak to ale byl zážitek to všechno vidět.
             Moc všem gratuluju k postupu do semifinále ligy družstev a budu Vám držet palce! Vím, že to zvládnete na jedničku!!

S pozdravem, Kačka.