Pět medailí na úvod (čtvrtek)

Zimní mistrovství dorostu a dospělých v Plzni začalo. Oproti minulým zimním republikovým šampionátům je upraven také program. Závody na 50 a 100 m se poplavou na rozplavby, semifinále a finále. Zbytek závodů zůstává stylem rozplavby, finále. Pro kategorii dorostu bude semifinále na 50 a 100 m a rozplavby od 200 m výše vždy rovnou bojem o medaile. Z nich pak můžou postoupit do finále „open“.
             Našim plavcům se dařilo. Pět medailí v úvodním dni – 3x zlato pro Honzu Čejku na 400 VZ – v oddílovém rekordu 3:54,22 a 200 PZ (v rozplavbách) a v semifinále na 100 Z, opět v oddílovém rekordu 54,50, stříbro pro nemocnou Áďu Vavřinovou v rozplavbě na 200 PZ v oddílovém rekordu 2:17,76 (33 setin od zlata Báry Seemanové) a konečně bronz pro Týnu Jiránkovou na 100 Z. Do finálové osmičky se pak ještě vešla Pavla Avramová v osobním rekordu na 400 VZ za 4:40,55 – 6. a Hanča Fousková na 200 PZ za 2:31,34 – 7., štafeta dorostenek na 4×50 PZ vybojovala 7.místo v čase 2:04,61, která plavala v sestavě Fousková Hanča – Jiránková Týna – Vavřinová Áďa – Avramová Pavla, první desítku ještě uzavřel Adam Klásek na 400 VZ v osobáku za 4:07,22.
              Zatím mimo první desítku skončila Eňa Štěrbová na 400 VZ časem 4:29,39 (15.), Kačka Avramová na 50 VZ (28,80) a Eliška Štichauerová na 400 VZ (4:49,42) skončily shodně na 20.místě.