Pět finálových startů na medaili nestačilo

Adéla Teclová Nedělní program začal Lukáš Balcar z pozice náhrádníka 200 P, čas 2:51,04, lehce si vylepšil nejlepší čas a skončil na 18. místě. Ve druhé disciplíně se nám už dařilo více. Kačka Burianová zaplavala 100 Z za 1:08,61 a postoupila ze 4.místa do finále. To samé se podařilo i ve starších dorostenkách stále se lepšící Anče Šádkové, která časem 1:10,80 postoupila ze 7.místa. Další postup do finále zařídila Míša Štěrbová na 200 M, když zaplavala čas 2:30,37 a skončila pátá. O čtvrtý finálový start v „královské“ disciplíně si zajistila časem 1:01,48 na 100 VZ Adéla Teclová čtvrtým místem. Vylepšila se i Kačka Burianová na 1:02,65, ale stačilo to jen 12.místo, osobák si udělala i Pavla Avramová (1:04,27 – 21.). Ve stejné disciplíně dorostenců byl Lukáš Balcar 22. za 58,95. 200 PZ – to je disciplína Adély Vavřinové, která zaplavala čas 2:28,64 a postoupila z druhého místa, Míša Štěrbová byla 12. – 2:33,96 a Pavla Avramová 14. – 2:37,89. Dopolední program zakončili vytrvalci na 1500 VZ – Pavla Avramová si připsala nejlepší své umístění na domácím šampionátu, když doplavala sedmá časem 19:05,12, Lukáš Balcar znovu útočil na limit do juniorské reprezentace a opět to nevyšlo. Čas 17:41,88 stačil na 11.místo.
Anča Šádková První finálový start v kategorii mladších dorostenek obstarala Kačka Burinová, která nezopakovala dopolední čas a dohmátla šestá v čase 1:09,12. To Anča Šádková (foto vlevo) v kategorii starších na únikové dráze zaplavala neuvěřitelně skvělý čas. Dovolím si jen připomenout, že se na M-ČR kvalifikovala šestnáctým časem 1:13,73. Ve finále zaplavala čas 1:08,48 a dohmátla na „bramborovém“ čtvrtém místě (v ročníku 1998 by byla dokonce třetí!). Klobouk dolů. Parádní disciplína Míši Štěrbové si tentokrát vzala svoji daň a Míša skončila ve finále sedmá (2:32,74). 1:01,05 na medaili nestačilo, přesto musí být Adéla Teclová se zaplavaným časem spokojená a s konečným pátým místem také. Poslední náš individuální start proměnila Adéla Vavřinová ve druhou „bramboru“ na 200 PZ. Byl to její již třináctý start a únava si vzala své. V závěrečné štafetě na 4×100 VZ jsme po prvním úseku vedli zásluhou Adély Vavřinové, která dohmátla v čase 1:00,14, ale zatím ještě nemáme na to vybojovat medaili a i přes velkou snahu zbylé trojice děvčata skončila na šestém místě v čase 4:08,56.