Pastvinský maratón

V sobotu se v přehradě na Pastvinách plaval předposlední závod Českého poháru v dálkovém plavání „Pastvinský maratón“. Pro kategorii žactva to pak bylo již tradiční „Superfinále“ – tedy poslední závod a po skončení závodů byli vyhlášeni vítězové Českého poháru v této kategorii pro letošní rok.
Na programu byly disciplíny 10km, 5km a 3 km pro dorost, dospělé a masters, 1 km a 3 km pro žáky. V příjemně teplé vodě kolem 19 °C dosáhli pardubičtí plavci těchto výsledků:

Vojko Štěrba zvítězil v závodě na 1 km mladších žáků
Josef Knotek byl třetí ve stejném závodě
Honza Knotek byl 15. v 5 km závodě dorostu a mužů, čtvrtý mezi mladšími dorostenci
Josef Jurica 3. místo na 3 km starších žáků
Jan Jurica byl 13. v 5 km závodě dorostu a mužů, druhý mezi mladšími dorostenci
Dan Kus 5. místo v závodě na 3 km, nejlepší z masters
Tomáš Neterda 17. místo v 5 km závodě, nejlepší plavec nad 50. let
Saša Hlavsa 25. na 5 km
Petr Matěna 7. místo v 10 km závodě, nejlepší plavec nad 50. let
Aleš Rucký doplaval v desetikilometrovém závodě na 10. místě a letos poprvé před Radkem Táborským
Renata Nováková doplavala sedmá v závodě na 10 km mezi ženami, pátá mezi ml, dorostenkami
Iveta Nováková 3. místo na 3 km žen

Tuto sobotu se plave na Mělicích v domácím prostředí Podzimní rožeň jako poslední závod Českého poháru letošní sezóny na volné vodě.