Otužilci vylovili medaile i z Podolí

Jan Kosek (vlevo)

Ve venkovním 50-ti metrovém bazéně se konalo Zimní mistrovství ČR v prsařském způsobu. Závod se konal pod záštitou radního hlavního města Prahy Jan Wolfa. Teplota vody byla 8,4°C, teplota vzduchu 1,9°C. Pod přísným dohledem rozhodčích s kvalifikací FINA ne všichni plavci – otužilci plavali podle pravidel a tak i tady, stejně jako v bazénoví „letní“ plavci, došlo i na diskvalifikace.
Na trati 750 m startovalo 60 mužů a 15 žen. Mistrem v kategorii mužů se stal bývalý pardubický plavec, loňský přemožitel kanálu La Manche, nyní v zelenobílých barvách Bohemians Radek Táborský. V kategorii žen vyhrála Magda Okurková (FIDES), pro bronzovou medaili si doplavala naše Iveta Nováková, její sestra Renata skončila šestá. V závodě na 500 m doplaval Honza Kosek druhý a získal tak stříbrnou medaili. Smůlu měla Zuzka Miškovská, která si v pátek před závodem natrhla deltový sval a tak s ortézou fandila na břehu.

(zleva) Jan Kosek - Zuzka Miškovská - Iveta Nováková

(zleva) Jan Kosek – Zuzka Miškovská – Iveta Nováková

Tento závod patřil do tzv. duatlonu, do kterého se zařadily závody v Brně (13.2.), kde se pkavalo volným způsobem v řece Svratce a závod v Praze – Podolí (5.3.). Součtem časů v kategorii žen skončila Renata Nováková druhá a její sestra Iveta třetí.