Otužilci na jedničku, plavci na soustředění

Vítězství je zase doma V Praze se uskutečnilo další kolo Českého plavání v zimním plavání – 13.ročník Bránických ledů. Teplota vody 4°C, teplota vzduchu nula, na stratu celkem 193 plavců na tratích 100m, 250m, 500m, 750m a 1000m. Na nejdelší trať se vydalo celkem 56 mužů a 15 žen, mezi kterými nechyběli ani reprezentanti našeho klubu – Renata Nováková, Zuzka Miškovská a Jan Kosek. Mezi muži vyhrál Rosťa Vítek (FIDES) v čase 9:15,0, Honza doplaval na 37.místě v čase 15:00,0 (ve své věkové kategorii byl 4.). V ženách si další vítězství, letos již desáté, připsala Renata, která doplavala v čase 10:30,0 a druhé v cíli „nadělila“ jeden a půl minuty, Zuzka skončila na 12.místě ( ve své kategorii byla 3.)
Před startemVítězství pro naše barvy

Výsledky

Napilno mají i plavci. Tento týden se konají hned dvě reprezentační soustředění. Pardubické prostředí si vybrali seniorští reprezentanti v dálkovém plavání pod vedením trenéra Rosti Vítka a jeho asistenta Pepy Nalezeného. A tak Lenka Štěrbová a Pavlína Kubátová to tentokrát neměli daleko.
Do západočeské metropole Plzně naopak vyrazili juniorští bazénoví reprezentanti, kde se pod vedením trenéra Borise Neuwirta bude připravovat Michaela Štěrbová a Adéla Vavřinová.