Obě družstva do semifinále

(aktualizováno kurzívou v pondělí 29.2. ve 14.45)
V sobotu a v neděli se v Praze (česká skupina) a ve Zlíně (moravská) uskuteční semifinále M-ČR družstev. Z úvodního kola, kterého se zúčastnilo 77 družstev mužů a 76 družstev žen nakonec přeci jen obě naše družstva postoupila. Zatímco ženy – obsadily celkově výborné 4. místo – měly účast jistou hned od začátku, muži skončili celkově na 17. místě, když prohráli s Motorletem Praha o 4 body… Nakonec právě plavci Motorletu neusilovali o další postup, a tak si semifinále zaplavou po dlouhých letech opět naši plavci. Obě naše družstva jedou na Moravu, kde budou především ženy usilovat o postup do finále, který jim loni o jedno místo uniklo.
Do předběžné nominace družstva žen se vešly – Kačka a Pavla Avramovy, Kačka Burianová, Anča Šádková, Lenka a Michaela Štěrbovy, Adéla Teclová a Adéla Vavřinová. V podstatě to nejsilnější, čím momentálně náš klub disponuje. Usilovali jsme i o start Jany Klusáčkové, ale ta se momentálně potýká s bolestmi kolena a tak nás zatím nepodpoří, stejně jako Pavlína Nováková, která má problémy s kotníkem.
Družstvo mužů bude startovat ve stejném složení jako v 1. kole. Zdravotní stav posledních dní ale nebyl příliš povzbuzující a chvíli to vypadalo, že bude muset obléknout plavky i trenér Martin Kratochvíl. V nominaci zatím jsou: Lukáš Balcar, Jan Čejka, Daniel Čaban, David Jehlička, Josef Jurica, Vojislav Štěrba a Václav Werner. V záloze máme ještě plavce z kategorie masters, kteří se připravují na květnové mistrovství Evropy do Londýna – Jiřího Lelka, Honzu Kupku či Láďu Hámorského. Na mladší posiliy si ještě budeme muset počkat…
Ve Zlíně se v sobotu začíná v 16.00 hod a v neděli v 9.00 hod. Tři nejlepší družstva z obou skupin postoupí přímo do finále, doplní je dvě družstva s nejvyšším ziskem podle bodů FINA.