O víkendu znovu o medaile

Ani tento víkend nebudou pardubičtí plavci zahálet. Na dvou místech republiky se znovu bude bojovat nejen o mistrovské tituly, ale i o medaile a limity na evropské a světové soutěže.
Do severočeského Jablonce nad Nisou míří výprava 10 plavců na společný Letní pohár 10-ti a 11-ti letého žactva. V 25-ti metrovém bazénu se představí svěřenci trenérů Petra Dastlíka a Lenky Zemanové v tomto složení: Matyáš BAČA, Jan BROŽEK, Tereza ČABANOVÁ, Tereza ČEJKOVÁ, Matěj HOVORKA, Dominik JOŽÁK, Marie KOPÁČOVÁ, Johana STIBŮRKOVÁ, Anna TARGOŠOVÁ a Karolína TEPLÁ. Popřejme jim hodně štěstí.
Do západočeské metropole naopak míří dálkoví plavci, aby zde v rámci Memoriálu MUDr. Jaroslava Fichtla a Honzy Tykvarta bojovaly o medaile na tratích 5 km a 10 km. Rybník Bolevák má nyní 22°C a tak budou závody po oba dva dny příjemnější než před deseti dny na Mělicích. Do sobotního závodu na 5 km je přihlášeno celkem 108 plavců z 24 oddílů Čech a Slovenska. Favority v kategorii open hledejme především mezi plavci Komety Brno, v dorosteneckých kategoriích bude pak boj o „placky“ otevřený. Doufejme i pro naše plavce. Reprezentovat nás bude: Pavla AVRAMOVÁ, Míša ŠTĚRBOVÁ (obě ml.dorky), Dan ČABAN, Pepa JURICA (oba st.dorci), Jan KNOTEK (muži), Petr MATĚNA (masters „F“). Závod se plave s intervalovými rozestupy a tak „pěkně každý sám za sebe“. V neděli je na pořadu závod na 10 km a tam startovní listina čítá celkem 66 plavců. K naší „pětkové“ pětici Avramová, Knotek, Matěna, Jurica, Čaban se přidá Lenka ŠTĚRBOVÁ (ženy), Renata NOVÁKOVÁ (st.dorky) a Aleš RUCKÝ (masters „D“). Oba závody se plavou na okruhu 1250 m. V rámcových závodech Českého poháru se ještě na trati 3a 5 km představí starší žák Petr Bareš.