O víkendu na Seč

     Tento víkend se na Sečské přehradě uskuteční hned dvě kola Českého poháru v dálkovém plavání. Kvůli hodně našlapanému kalendáři nejen v dálkovém, ale i v bazénovém plavání, jsme byli nuceni přesunout závod z Mělic a tak se 26. ročník O pohár Lídy Jelinkové poplave v sobotu právě na přehradě v srdci Železných hor. V neděli pak čeká na dálkové plavce nejen závody v rámci 43. ročníku Memoriálu Miroslava Kroufka, ale na trati 10 km půjde i o mistrovské medaile.  Závody se uskuteční pod záštitou poslance Parlamentu ČR p. Martina Kolovratníka, starosty města Seče p. Marcela Vojtěcha a za podpory Magistrátu města Pardubic.
     Na sobotní závod se přihlásilo 80 plavců z 24 oddílů. Hlavním závodem je trať 5 km žen, kde loňské vítězství nebude obhajovat Pavlína Nováková (loni ještě členka našeho klubu, nyní již členka Bohemians), protože na startu chybí. O třetí celkové vítězství tak bude usilovat domácí Lenka Štěrbová, která v letošním roce zatím má slibnou formu a všechny své starty přeměnila ve vítězství. Sylvu Rybářovou čekají mateřské povinnosti a tak ji může „prohánět“ jen Alena Benešová z USK Praha. Na startu by měla být 33 plavkyň. Na stejný závod mužů je přihlášeno 29 plavců, hlavními favority budou brněnský Vít Ingeduld a bratři Kozubkové z Bohemians Praha. Pro závod žactva je připraven závod na 3 km ročníku 2004 – 2005. Hromadný start na 5 km je v 15.00 hod a plave se na okruhu 1000 m, o hodinu později pak vystartují žáci.
     Mistrovský závod nedělní závod na 10 km bude mít dvě rozplavby. V 11.00 hod vystartují dorostenky, ženy a masters (25 startujících), s nimi pak ještě 10 plavkyň – kadetek, které však budou bojovat jen o ceny. K hlavním favoritkám budou patřit sestry Štěrbovy, Míša bojuje o medaili v kategorii staršího dorostu, Eňa v kategorii žen. Sekundovat by jim mohla opět nejspíš jen Alena Benešová (USK). Pro zajímavost – na startu bude i Radka Eremiášová, kterou známe pod dívčím jménem Nechmačová, která vyhrála závod na 10 km na Seči v letech 1997-1999. Naopak domácí hvězda Eňa Štěrbová bude usilovat o šestý „zářez“, což se nikomu, ani mužům, ani ženám, dosud nepodařilo. A to k tomu nepočítáme ani tři vítězství její maminky… V kategorii dorostenek bude o medaili usilovat i Pavla Avramová.  O hodinu a půl později se pak na start připraví dorostenci, muži a masters (44 startujících a s nimi i 6 kadetů). Favority opět hledejme v trojici Vít Ingedud – Matěj Kozubek – Tomáš Kozubek, k nim však musíme přiřadit výborného bazénového vytrvalce Jiřího Landsmanna z USK Praha. Ani obhájce loňského vítězství Ján Kútnik na startu nebude a tak se otvírá šance pro jeho následovníky. Dalšími tratěmi, které se v neděli poplavou, budou závody žactva, které se plavou O pohár starosty města Seče, na 1 km (ročníku 2006-2007) a 5 km (2004-2005) se startem ve 14.00 hod. Pro ty, kteří si netroufnou na trať 10 km, je připravena trať 3 km rovněž se startem ve 14.00 hod.

Seč 2017

Vítězové O pohár Lídy Jelínkové

Vítězové Kroufkova memoriálu