O víkendu na šampionáty žactva

Ještě se ohlédneme za uplynulým víkendem… PRAHA Osmiutkání reprezentačních družstev se zúčastnily výběry Maďarska, Polska, Slovinska, Rumunska, Srbska, Slovenska, Makedonie a České republiky. V celkovém hodnocení jsme obsadili jen velmi těsně 4. místo (1 bod rozdíl za Slovinskem) za výběry Maďarska, Polska a Slovinska. Oba týmy juniorů i juniorek podaly velmi vyrovnané výkony a plavci se umísťovali obvykle za silnými reprezentanty výše zmíněných výběrů Maďarska a Polska. Tomu odpovídá i umístění zvlášť v kategorii juniorek i juniorů – vždy 3. místo. Potěšující byla individuální zlepšení výkonnosti na 50m bazénu.
Reprezentantka našeho klubu Adéla Vavřinová se rozhodně neztratila a hned dvakrát si vylepšila osobní rekord na 200 PZ (2:27,11) a 400 PZ (5:13,88). Nejlepšího umístění dosáhla na 100 M (1:06,93) a 200 PZ a to vždy 6. místo a přispěla do sbírky 6 body, dvakrát pak startovala ve štafetě na 4×200 VZ (2:16,01) a 4×100 VZ (1:01,63), štafety skončily vždy na 3.místě.

TRUTNOV V krkonošském Trutnově se uskuteční Mistrovství ČR 12-ti letého žactva, kterého se zúčastní Adéla Blümelová, která se představí v šesti disciplínách. Trenér Martin Kratochvíl doufá v co nejlepší umístění především na prsařských tratích.
PROSTĚJOV Do dějiště Mistrovství ČR 13-ti letého žactva zamíří tříčlenná výprava – Káťa Avramová, Jan Čejka a Vojislav Štěrba – spolu s trenérkou Lenkou Štěrbovou st. Tato skupina má největší ambice bojovat o co nejlepší medailová umístění. Nalosování je velmi nadějné pro Vojka Štěrbu, ale poprat se o ně můžou i Kačka a Honzík.
KOPŘIVNICE Doufejme, že ani z posledního Mistrovství ČR 14-ti letého žactva nepřijedou naši plavci s prázdnou. I trojice Káťa Burianová, Hanka Fousková a Adéla Vavřinová, není bez nadějí o přední umístění. Smůlu měli naopak Lukáš Balcar, který by se sice nominoval, ale na poslední chvíli si zlomil loket a Zdeněk Starý, který je nemocen.