O tituly do ledové vody

            V sobotu se na řece Svratce v Brně uskuteční Mistrovství ČR v zimním plavání jako 46. „Brněnský kilometr otužilců – Memoriál Antonína Nolla“ a 17. kolo Českého poháru. Pořadatelem je FIDES Brno a plave se na tratích 100, 250, 500 a 750 m. Na startu budou nejen plavci, kteří splnili přísné kvalifikační podmínky a budou soutěžit o mistrovské medaile, ale i ti, kteří pořád ještě berou zimní plavání jako zdravý sport, případně limity se jim splnit nepodařilo. Přihlášeno je celkem 182 plavců z 18 oddílů ČR. Plavci jsou rozděleni do 16 rozplaveb podle výkonnosti.
           Na startu nebudou chybět ani naši zástupci. Na nejdelší mistrovské trati 750 m se představí dvě naše plavkyně. Lenka Štěrbová, která však v letošní zimě hostuje v I.PKO, bude hlavní favoritkou, o některou z medailí bude bojovat i Renata Nováková. Tato rozplavba, v pořadí jako pátá, startuje ve 13.05 a kromě pardubických plavkyň bude na startu i vedoucí ženy Českého poháru Magda Okurková (FIDES) a třeba i bývalá vynikající dálková plavkyně Radka Eremiášová, kterou známe pod jejích dívčím jménem Nechmačová.  V kategorii mužů bude pak na mistrovské trati 500 m soutěžit Jan Kosek v rozplavbě číslo deset v kategorii 60-69 let.         
Startovní listina M-ČR Brno
          V letošním roce jsme moc místa zimnímu plavání nevěnovali, tak jen pro pořádek. V soutěži jednotlivců se hodnotí maximálně deset nejlepších bodových výkonů. Po odplavání 15ti kol (odpadla soutěž v Přerově) je na tom nejlépe Renata Nováková, která ztrácí na vedoucí Magdu Okurkovou deset bodů (4042 bodů resp. 4012 bodů), devátá je Lenka Štěrbová (letos I.PKO), která má však odplavány jen čtyři soutěže, na 11. místě je Iveta Nováková. V kategorii žen 50-59 let je s pěti starty na 13. místě MUDr. Zuzana Miškovská a v kategorii mužů 60-69 let je Jan Kosek se sedmi starty devátý. V soutěži družstev zatím drží naši otužilci sedmé místo se ziskem 7 693 bodů, zatím bodovalo celkem 98 registrovaných i neregistrovaných družstev. Zajímavostí je, že zatímco našich zimních plavců plavalo sedm (!), ve vedoucím týmu, kterým je  I. PKO Praha, plavalo už 197 plavců…
         Držme všem palce 🙂