O pohár Vltavy

Kolik je teplota vody? Byla jedna z prvních otázek, kterou chtěli vědět účastníci šestého ročníku O pohár Vltavy. Pořadatelé naměřili 17,2°C, což bylo vzhledem k vývoji počasí posledních dní ještě ta lepší zpráva. 106 plavců z 23 klubů na startu, zároveň i čtvrté etapy Tour de OWS (Seč, Plzeň, Ejpovice, Praha).
Na 1 km se šel rozplavat na 5 km Jan Knotek a vyhrál svoji kategorii. Zbyněk Melichar byl pak v kategorii nad 18 let druhý. 3 km starších žaček vyhrála Hanka Fousková a upevnila si tak vedení v celkovém pořadí ČP. Vyhrál i Vojislav Štěrba, Pepa Knotek doplaval pátý. Hlavním závodem bylo 5 km. Systémem start – cíl ho skvěle absolvovala vítězně Pavlína Kubátová, ale i přes velkou snahu se ji nepodařilo stáhnout ztrátu na Simonu Šimůnkovou a v pořadí Tour de OWS skončila druhá. V kategorii mužů na 5 km doplaval Dan Čaban sedmý (čtvrtý v dorostu), Pepa Jurica desátý (šestý v dorostu) a Jan Knotek 21. (osmý v dorostu). V celkovém pořadí Tour de QWS uhájil Dan čtvrté místo a Pepa Jurica šesté místo. Pověstnou červenou lucerničku, kterou dostává plavec s nejvyšším součtem časů, vybojoval letos Honza Knotek!

Výsledky

Příští týden se konají dvě významné akce. V chorvatském Zábřehu se koná Mistrovství Evropy juniorů, kde se na trati 7,5 km představí Pavlína Kubátová (starší) a Michaela Štěrbová (mladší). V moravské Hlučínské štěrkovně se koná nejen další závod Českého poháru, ale i Mistrovství ČR žactva. I tam budou naši plavci bojovat o medaile!