O pohár Lídy Jelínkové

V sobotu se na Sečské přehradě uskutečnil 26.ročník O pohár Lídy Jelínkové, závod Českého poháru v dálkovém plavání, na jehož startu bylo 80 plavců z 24 oddílů. Teplota vody byla 20°C. Hlavním závodem byla tradičně pětikilometrová trať žen. Pro ty nejlepší plavce tady byl ještě jeden bonus – kvalitní čas znamenal jistý start na červencovém mistrovství světa, které se koná na maďarském Balatonu. Nominaci musí schválit sekce dálkového plavání.

Pavla Avramová

Na startu bylo 20 žen a 13 kadetek. Hlavní favoritka – domácí Lenka Štěrbová – potvrdila roli favoritky a systémem start cíl si doplavala pro již třetí vítězství v čase 56:25,9, když o více než tři minuty porazila Alenu Benešovou z USK Praha, pro třetí místo si pak doplavala po strhujícím finiši další domácí plavkyně Pavla Avramová (1:00:11,2), na devátém místě byla v cíli klasifikována Renata Nováková (1:16:42,3). V závodě mužů (27 startujících) si to o prvenství rozdali Vít Ingeduld (Kometa Brno) a Matěj Kozubek (Bohemians). Finiš patřil Matějovi v zelenobílých barvách, který v čase 53:57,5 si vybojoval start v Maďarsku, druhý Vít Ingeduld za ním zaostal o jednu sekundu, třetí dosplaval slovenský reprezentant Matěj Pavuk z Aqua Sportu Levice (56:26,0). Jediný náš zástupce – Jiří Juška – doplaval na 17.místě v čase 1:29:53,4 (v kategorii masters „E“ skončil čtvrtý).