Neptun Cup – Praha -Strahov? Splněno na 100%

V sobotu 21.4. 2012 se konal na Strahově již šestý ročník pražského NeptunCupu – kategorie masters. Blížící se termín MS Masters přivedl na start v Praze všech šest pardubických plavců, kteří budou v Itálii počátkem června startovat. A ti se rozhodně neztratili. Poprvé v šestileté historii se pardubičtí muži umístili v celkovém klubovém pořadí „na bedně“, když zaostali pouze za vítězem všech pěti předchozích ročníků – klubem PVK Brno a když porazili o pouhých 6 bodů domácí Neptun Masters Praha, který tak skončil na třetím místě.

Další potěšující zprávou je vítězství pardubáků v polohovkové štafetě 4x50PZ, kdy zaplavaný čas 2:11,07 je nejrychlejším časem v kategorii 200-239 let v šestileté historii tohoto závodu. Kvarteto složené z plavců Matěna – Kupka – Dastlík – Hámorský tak pouze o 7 setin zaostalo za svým předem stanoveným limitem pro MS. Teprve pondělní oficiální výsledky dnešní poslední disciplíny ukáží na internetu přesné časy na jednotlivých úsecích.

I v individuálních disciplínách byli letos naši plavci vzácně vyrovnáni. Nakonec přeci jen ve výsledném součtu bodů získaných pro tým zvítězil Láďa Hámorský těsně před Petrem Matěnou, který zase dvakrát okusil stupně vítězů v celkovém pořadí.

Slibnou formu předvedl i Jiří Lelek, který jako jediný z našich plavců trénuje v Praze, časem 1:05,43 a celkovým 1. místem na 100Z.

Pro pardubické plavce byl bodově nejlépe ohodnoceným výkonem čas Ládi Hámorského 2:35,22 na 200PZ – 89,81 bodu.