Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2018

V pondělí 28. ledna 2019 se v Kulturním domě Hronovická uskutečnil další ročník tradiční a prestižní ankety Nejúspěšnější sportovci Pardubicka. Tak jako každý rok, tak i letos zůstalo u pardubické tradice, že se pod Zelenou bránou nesestavuje pořadí vyhlašovaných sportovců a sportovních kolektivů na rozdíl od vyhlašování stejné ankety v ostatních okresech. Oceněny byly výsledky 10 sportovců v kategorii mládeže, 10 dospělých, 3 handicapovaní sportovci, 5 trenérů, 3 družstva mládeže, 3 družstva dospělých a 1 sportovec kategorie masters. V rámci vyhlášení nechyběli tradičně ani zástupci našeho klubu – letos v kategorii seniorů byla dekorována Adéla Vavřinová, několikanásobná mistryně České republiky v polohových závodech mezi seniorkami i staršími dorostenkami. V kategorii juniorské se i letos objevil Jan Čejka, v loňském roce dvojnásobný finalista Mistrovství Evropy juniorů ve finských Helsinkách v disciplínách 50 a 200 metrů znak.

Mezi osobnosti Síně slávy pardubického sportu byly letos uvedeny dvě významné ikony – Bohuslav Šťastný, dvojnásobný olympijský medailista a trojnásobný mistr světa v ledním hokeji, a Václav Horyna, zakladatel oddílu kanoistiky v Pardubicích a poté dlouholetý hlavní trenér závodního družstva dospělých a mládeže.

V rámci programu slavnostního večera vystoupila zpěvačka Sabina Křováková, vítězka Česko-Slovenské Superstar 2013, artistka Klára Kaiserová či karatisté pardubického klubu Lions. Ceny předávali náměstek primátora města Pardubic Jakub Rychtecký, vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, radní Pardubického kraje René Živný, členové sportovní komise Rady města Pardubic Miroslav Herudek, Petr Klimpl a Martin Kratochvíl, předseda Pardubické sportovní organizace Pavel Maier, redaktor Pardubického deníku Zdeněk Zamastil a zástupci sponzorských firem. Celým večerem provázel moderátor Radek Šilhan, předseda plaveckého oddílu Slavia Chomutov.

Jan Čejka a Adéla Vavřinová při vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2018.

Jednotlivci – dorost (junioři):

Čejka Jan (2001), plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice
ME juniorů: 8. místo 50m a 200 m znak
letní M ČR dorostu: 6x 1. místo 50 m, 100 m a 200 m znak, 200 m a 400 m volný způsob a 100 motýlek
zimní M ČR dorostu: 4x 1. místo 50 m, 100 m a 200 m znak, 4*50 polohový závod mix
Mezinárodní mistrovství Slovenska: 4x 1. místo 50 m, 100 m a 200 m znak, 400 m volný způsob

Kaut Martin (1999), lední hokej, HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE
reprezentant ČR v ledním hokeji U20 na MS U20 2018 Buffalo (USA)
extraliga ledního hokeje 2017/18: 6. místo
v roce 2018 draftován v prvním kole týmem Colorado Avalanche jako 16. hráč celkově

Krpatová Lucie (2002), badminton, TJ Sokol Polabiny Pardubice
MS juniorů: 17. místo ve čtyřhře, 20. místo v družstvech
ME juniorů: 9. místo ve čtyřhře, 5. místo v družstvech
MČR dospělých: 3. místo v mix
koncem roku 2018 je na 1 místě v republikovém žebříčku do 17 let ve čtyřhře a na 2. místě do 19 let

Kuthan Lukáš (1999), atletika, AC Pardubice
M ČR juniorů v hale: 1. místo sedmiboj, 3. místo štafeta 4x 200m
M ČR juniorů na dráze: 1. místo desetiboj
mezistátní utkání: 3. místo (disk a koule), 9. místo sedmiboj

Moravec Adam (2003), bikros, TJ BMX Pardubice
M ČR kadeti: 1. místo
ME kadetů: 4. místo
MS kadetů: 5. místo

Peterová Jana (2000), orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
ME dorostu: 4. místo ve štafetách
M ČR: 3x 1. místo, 2x 2. místo
vítězka Českého poháru dorostenek

Rychtaříková Nikola (2001), krasobruslení, Krasobruslařský klub Pardubice
M ČR juniorek: 3. místo
3. místo v Českém poháru juniorek
medailová umístění na mezinárodních turnajích v jednotlivcích, čtyřhře i týmech

Štěpánková Zuzana (2001), veslování, Český veslařský klub Pardubice
MS juniorek: 1. místo (osmiveslice)
ME juniorek: 4. místo (dvojskif)
M ČR juniorek: 2x 1. místo (skif a čtyřka bez kormidelníka)

Trličík Pavel, (2001), karate, Karate Lions Pardubice
MS WSF: 2. místo (kata tým muži)
ME SKDUN: 3. místo (kumite junioři)

Vondrová Lada (1999), atletika, Hvězda Pardubice
MS dospělých v hale: 13. místo na 400 m
ME dospělých na dráze: 36. místo na 400 m
M ČR dospělých na dráze: 3. místo (400 m)
M ČR do 22 let na dráze: 1 místo (400 m), 2. místo (200 m)

Jednotlivci – dospělí:

Bareš Jakub (1994), golf, Golf club Kunětická hora
M ČR: 1. místo ve hře na jamky

Fejl Dominik (1998), malý fotbal, TFT Pardubice
MS U 21: 1. místo

Flamíková Pavlína (1998), veslování, ČVK Pardubice
MS U 23: 8. místo (párová čtyřka)
ME U 23: 2. místo (osmivestlice)
M ČR žen: 3x 1. místo (sprint – skif, dvojskif, párová čtyřka)
M ČR do 23 let: 1. místo (skif)

Knapová Jana (1990), orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
MS: 2x 5. místo (sprint štafet, krátká trať), 9. místo (štafety), 17. místo (klasická trať)
ME: 4. místo (sprint štefet), 17. místo (klasická trať), 22. místo (krátká trať), 29. místo (sprint)
M ČR: 1. místo (krátká trať), 2x 2. místo
1. místo v Rankingu ČR 2018

Makrlík Petr (1993), crossminton, TK Východočeská sportovní
ME: 2x 1. místo (singl, debl)
vítěz světového masters (singl, debl)
M ČR: 5x 1. místo
člen vítězného družstva mistrů světa a české extraligy

Milík Václav (1993), plochá dráha, AMK Zlatá přilba Pardubice
3. místo v závodě o Zlatou přilbu města Pardubic
M ČR: 2x 1. místo (dvojice, družstva)

Půlpán Viktor (1996), basketbal, BK JIP Pardubice
M ČR (Národní basketbalová liga): 3. místo
Český pohár: 2. místo
člen mužské basketbalové reprezentace ČR, která se probojovala na MS 2019 v Číně

Rolenc Ondřej (1991), sjezdová kanoistika, TJ Synthesia Pardubice
MS: 2x 1. místo (C1 sjezd a 3x C1 sjezd), 3x 2. místo (3x C2 sjezd, 3x C1 sprint, 3x C2 sprint) a 1x 3. místo (C1 sprint)
M ČR: 3x 1. místo (C1 sjezd, C1 sprint, C2 sjezd) a 2. místo (C2 sprint)

Vavřinová Adéla (2000), plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice
M ČR 25 m bazén: 3x 1. místo (100 m, 200 m a 400 m polohový závod) a 2. místo (100 m motýlek)
M ČR 50 m bazén: 4. místo (200 m polohový závod) a 5. místo (400 m polohový závod)

Vondráček Jiří (1988), atletika, Hvězda Pardubice
M ČR na dráze: 1. místo ve trojskoku

Zdravotně handicapovaní:

Petrouš Jaroslav  (1977), atletika, Atletika bez bariér Pardubice
ME: 5. místo ve vrhu koulí
Světový pohár v Dubaji: 2. a 3. místo
Mezinárodní mítink v Sharjahu: 1. a 4. místo
Během sezóny 2018 překonal 4x český rekord ve vrhu koulí a 3x v hodu diskem.

Vitvar Ondřej (1998), stolní tenis, TJ Tesla Pardubice
M ČR: 3x 1. místo

Zach Martin (1985), atletika, Atletika bez bariér Pardubice
ME: 5. místo v hodu kuželkou
Světový pohár v Dubaji: 2. místo v hodu kuželkou
Mezinárodní mítink v Sharjahu: 2. místo v hodu kuželkou
M ČR: 2x 3. místo (hod kuželkou a hod diskem)

Kolektivy – mládež:

Družstvo juniorů TJ Sokol Polabiny Pardubice, badminton
juniorští mistři České republiky družstev
tým ve složení: Lucie Krpatová, Rozálie Bártová, Kateřina Valentová, Matěj Ehm, Adam Ehm, Michal Grund a Marek Aubus (hostování z Hradce Králové)
trenér: Tomáš Skála

Družstvo dorostu OK Lokomotiva Pardubice, orientační běh
mistr ČR klubů dorostu
vítěz České ligy klubů dorostu

Družstvo U19 FK PARDUBICE, fotbal
5. místo v 1. lize

Kolektivy – dospělí:

Družstvo mužů Automotoklubu Zlatá přilba Pardubice, plochá dráha
1. místo v české extralize ploché dráhy

Družstvo mužů BK JIP Pardubice, basketbal
2. místo Český pohár 2018
3. místo Kooperativa NBL 2017/18

Družstvo mužů Karate Lions Pardubice, karate
Kata tým ve složení: Charvát, Trličík, Tesař, Vobruba
MS WSF: 2. místo
ME WSF: 3. místo
M ČR ČSKe (olympijská organizace): 1. místo

Trenéři:

Avramovová Vladislava, všestrannost, T.J. Sokol Pardubice I
Přípravovala a organizovala XVI. Všesokolský slet.
Dlouholetá trenérská a cvičitelská činnost v oddíle sokolské všestrannosti.

Doležal Jiří, st., hokejbal, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice
Trenér staršího dorostu HBC Autosklo H.A.K. Pardubice. Jeho svěřenci v roce 2018 obsadili na M ČR 2. místo.
Vychoval mnoho hráčů objevujících se v juniorských a seniorských reprezentacích, na jeho kontě je nejvíce „medailových“ umístění týmu v rámci klubu HBC Autosklo H.A.K. Pardubice (několikanásobný mistr a vicemistr republiky s týmy mladšího i staršího dorostu).

Kaluža Miroslav, malý fotbal, výběr Pardubic
MS U21 v Praze: 1. místo
Super liga malého fotbalu: 2. místo

Kiacová Martina, veslování, Český veslařský klub Pardubice
Trenérka žákyň a dorostenek Českého veslařského klubu Pardubice – se svými svěřenkyněmi získala celkem 4 tituly mistryň ČR, starší žákyně zvítězily v Poháru ČVS a obsadily 1. místo na M ČR družstev.

Krejčí Jiří, fotbal, Fotbalový klub Pardubice
Trenér „A“ týmu Fotbalového klubu Pardubice, který v roce 2018 dosáhl na bronzovou medaili ve Fortuna národní lize.

Masters:

Čapoun Tomáš (1956), tenis, Tenisový klub Pernštýn 1897
MČ R: 2x 1. místo (dvouhra v hale, dvouhra venku)
mezinárodní M ČR v hale: 2. místo