Nejlepší sportovci Pardubického kraje

V pondělí se v ABC klubu uskutečnilo vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje. Za účasti hejtmana Martina Netolického a náměstka pardubického primátora Jakuba Rychteckého bylo vyhlášeno na 50 sportovců napříč sportovním spektrem. Nejúspěšnějším sportovcem Pardubického kraje za loňský rok se stala bikrosařka Aneta Hladíková, šestá nejlepší žena z mistrovství světa. Nás může těšit, že mezi nejlepší se dostali i naši členová – Jan Čejka, Lenka Štěrbová a Renata Nováková.

Výsledky sportovní ankety
JEDNOTLIVCI – Dospělí
1. Aneta HLADÍKOVÁ (TJ BMX Pardubice) – TJ BMX Pardubice: Vítězka mistrovství ČR; 3. místo na Evropských hrách v Baku; 4. místo na Evropském poháru BMX 2015; 6. místo na mistrovství světa.
2. Kristiina MÄKI (Hvězda SKP Pardubice) – atletika: 1. místo na Světové Univerziádě (běh na 5 000 m); 2. místo na mistrovství Evropy družstev 2 (běh na 5 000 m), 10. místo v hale (běh na 3 000 m); 1. místo na mistrovství ČR (1 500 m a 5 000 m), 1. místo na halovém mistrovství ČR (1 500 m).
3. Ondřej ROLENC (TJ Synthesia Pardubice) – sjezdová kanoistika: ME v Rakousku – 2. místo 3x 2 sprint, 5. místo C2 sjezd. ME v Srbsku – 2. místo C1 sprint, 1. místo 3x C1 sprint, 2. místo 3x C1 sjezd. Mistrovství ČR – 1. místo v C1 sjezd a C1 sprint, 2. místo C2 sprint, 2x 1. místo 3xC2 a 3xC1 sprint a 2. místo v 3x C1 sjezd.

dále bez pořadí – Daniel SUCHÁNEK (SKK Vysoké Mýto) – kanoistika.
Jana KNAPOVÁ (OK Lokomotiva Pardubice) – orientační běh.
Lenka ŠTĚRBOVÁ (SCPAP Pardubice) – plavání.
Renata NOVÁKOVÁ (SCPAP Pardubice) – zimní plavání.
Václav MILÍK (AMK ZP Pardubice) – plochá dráha.
Jan JANŮ (Hvězda SKP Pardubice) – atletika.
Ondřej ŠIMÁČEK (ROB Pardubice z.s.) – radiový orientační běh.

Žactvo – bez pořadí
Jan ČEJKA (SCPAP Pardubice) – plavání.

Petr MARTINŮ (SK8 Slalom Polička) – skateboarding.
Martin SIEGL (TJ Sokol Osík) – badminton.
Jakub HRNČÍŘ a Vojtěch HRNČÍŘ (SKK Vysoké Mýto) – kanoistika.
Tomáš MIKYSKA (Klub biatlonu Letohrad) – biatlon.

Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/ostatni_region/adrenalin-na-kole-a-ryby-je-to-rovnovaha-20160307.html