Nejlepší mají povinnosti

Misa Sterbova medailova Hned v září čekají naše nejlepší plavce nejen závodní reprezentační povinnosti, ale na řadu přijdou soustředění SCM a juniorských reprezentačních družstev. První kdo přijde na řadu je Míša Štěrbová, která již odjela do Itálie, přesněji do městečka Piombino, kde se koná Mistrovství Evropy juniorů v dálkovém plavání. Míša absolvovala v červenci Mistrovství světa juniorů v holandském Hoornu, kde na trati 7,5 km skončila na 25. místě. Na stejné trati se představí i v pátek a v neděli ji pak ještě čeká start ve štafetě na 4 x 1250 m. Míša v létě absolvovala několik závodů Českého poháru a poslední dva dopadly více než dobře. Vyhrála 10 km v Račicích a 5 km na Podzimním rožni „doma“ v Mělicích. Tak hodně štěstí.

Na Poledníku

Na Poledníku

Na soustředění Sportovního centra mládeže I. odjely studentky sportovního gymnázia Adéla Teclová a jako sparing i Katka Burianová, doprovázeny trenérem Tomášem Neterdou, do šumavského Srní, kde s dalšími 23 plavci polykají kilometry nejen v bazéně, ale i na kole. Dvoufázový trénink ve vodě – ráno 90 minut a odpoledne dvě hodiny, doplní mezi oběmi fázemi výlety po hřebenech šumavských kopců.
Třetí na řadu přijde Adéla Vavřinová, která od 15. září absolvuje desetidenní soustředění starších juniorů v novém 25-ti metrovém bazéně v Olomouci. Poslední týden se dočkají i mladší junioři – Honza Čejka a Kristýna Jiránková – spolu s trenérem Martinem Kratochvílem, kteří absolvují soustředění ve sportovním komplexu v Nymburku od 24. září.