Nejlepší byl David Jehlička

Od pátku do neděle se v pražském podolském 50-ti metrovém bazéně uskutečnilo Letní mistrovství ČR dospělých, kde startovala mj. i kompletní sestava českým olympioniků. Pardubická výprava čítala celkem devět jmen.
Jako první v pátek skočila do vody Veronika Ročková v závodě na 50 P. Přestože plavala rychleji než na mistrovství dorostu, stačil čas 37,14 až na 20.místo. Poté se na stejné trati představili i muži – Martin Cöger postoupil do semifinále dvanáctým časem 31,08, David Jehlička skončil dvacátý časem 31,48. Hned čtyři zastoupení jsme měli v závodě na 400 VZ. Šárka Stachová plavala o sekundu rychleji než na M-ČR dorostu, ale k postupu do „béčka ji přeci jen chyběly nějaké setinky (4:46,02) a skončila 18., Michaela Štěrbová časem 4:52,81 doplavala na 23.místě. Jako poslední se do závodu dostal Václav Werner, ale zlepšením téměř o osm vteřin si za čas 4:31,23 připsal 25.místo. Naopak Adam Skutil nezopakoval skvělý výkon z dorostu a obsadil 28.místo za čas 4:34,01. Pak přišel „výpadek“ Míši Štěrbové v polohovém závodě na 200 m (2:39,28 – 23.). V semifinále na 50 P skončil Martin celkově čtrnáctý časem 31,30. V odpoledním finálovém bloku jsme tak měli zastoupení jen ve štafe-tách na 4×200 VZ. Nejprve zaplavaly ženy čas 9:22,05 a skončily na sedmém místě. Plavaly v sestavě Štěrbová (2:18,85)-Stachová (2:17,00)-Korchňáková (2:18,12)-Ročková (2:28,08) a velkou pochvalu v ní zaslouží na třetím úseku plavající trenérka pardubických plavkyň. Muži zaplavali čas 8:30,09 a skončili na 12.místě v sestavě Werner (2:05,07)-Volár (2:08,29)-Skutil (2:08,52)-Jehlička (2:08,15).
V sobotu nejprve odstartovaly ženy v závodě na 200 VZ. Šárka Stachová zaplavala čas 2:16,91, ale stačilo to jen na 24.místo,na Míšu Štěrbovou zbylo 30.místo (2:21,75). Ani další zlepšení o proti dorostu neposunuly Veroniku Ročkovou v závodě na 100 P dál než na 27. místo (1:23,68). Naopak se zlepšil Martin Cöger v poslední rozplavbě na 1:07,33, ale bylo z toho první nepostupové místo do finále „A“. Odpoledne si s ním pak“béčko“ zaplave i Da-vid Jehlička, který rovněž vylepšeným časem 1:08,37 postoupil jako 16. Ani na 200 M Míša Štěrbová nezopakovala přihlášený čas, ale přesto časem 2:37,74 postoupila jako sedmá do „B“ finále. Posledním dopoledním individuálním závodem byl „maratón“ na 1500 VZ. Tam Jan Volár jen těsně zaostal za svým nejlepším časem a čas 18:04,01 celkově skončil na 12. místě. V odpoledním finále se nejprve ukázali prsaři. Martin začal rychleji než dopoledne, ale v závěru trochu ztratil a skončil druhý (celkově 10.), ale opět si vylepšil nejlepší čas na 1:07,24, David Jehlička poposkočil o jedno místo za čas 1:08,73. O tři a půl vteřiny rychleji jela v „B“ finále závodu na 200M Míša Štěrbová a za bojovný výkon ji bylo odměnou celkově 11.místo za čas 2:33,26. V závěrečných štafetách pak opět zabojovaly ženy – na prvním úseku Šárka Stachová svým nejlepším letošním časem 1:03,48, na druhém Lenka Korchňáková skvělých 1:02,57, pak Míša Štěrbová „jen“ 1:06,00 a poslední Veronika Ročková za 1:04,62, konečný čas 4:17,31 stačil na celkové 9.místo. Ani muži neplavali špatně, ale čas 3:52,77 stačil na celkové 14.místo (Werner 57,28-Cöger 58,72-Jehlička 57,26-Volár 59,01).
Poslední den začala nejprve Míša Štěrbová závodem na 400 PZ. Zasvé nejlepším časem sice zaostala dvě vteřiny, ale zajistila si odpolední „B“ finále za 13.místo časem 5:29,45. Poté skočil na stejnou disciplínu do vody i Václav Werner. I on se zlepšil téměř o čtyři vteřiny, ale čas 5:11,85 stačil jen na 20.místo. V závodě na 200 P se sice Veronice Ročkové ani na třetí pokus nepodařilo dostat z rozplaveb a čas 3:03,25 stačil jen na 25.místo, za to muži zabojovali a oba postoupili do odpoledního „A“ finále. Nejprve David Jehlička se rozpomněl na své dřívější časy v této disciplíně a skvělým časem 2:25,50 postoupil ze třetího místa, Martin Cöger postoupil z osmého místa časem 2:29,36. V poslední individuální dopolední rozplavbě se příliš nedařilo vytrvalcům. I když Šárka Stachová zaplavala svůj druhý nejlepší letošní čas 9:58,83 stačilo to jen na 19.místo, Michaela Štěrbová skončila 22. časem 10:09,79. V soutěži mužů si Jan Volár vylepšil své maximum na 9:27,19, ale bylo z toho jen 16.místo. Odpolední „B“ finále přineslo Míše Štěrbové 12.místo výborným časem 5:25,89 a pak přišlo dlouho očekávané „A“ finále mužů na 200 P. Favorité, kteří se dopoledne šetřili, nenechali odpoledne nic náhodě. Oba naši plavci plavali velmi vyrovnaně a v cíli byl mezi nimi rozdíl 0,06. Lepší byl David, který časem 2:25,79 skončil pátý, Martin časem 2:25,85 šestý. Na řadu pak přišly štafety. Ženy by skončily na 10.místě, kdyby na posledním úseku nebyla Šárka Stachová moc rychlá. Odskok -0,05 značil diskvalifikaci… Za zmínku stojí čas Lenky Korchňákové na prvním znakařském úseku 1:11,65, což by stačilo na 19.místo v individuálním závodě. To byla tečka za vystoupením pardubických plavců na M-ČR dospělých.