Nejen dvakrát zlatý Honza

Mistrovství ČR dorostu – den 2.
Kdyby se dávaly medaile i za 4.místa, vybojovali by jich naši plavci hned osm! Ale po pořádku…
Sobotní dopolední pořad začal „pomalejšími“ rozplavbami na 400 PZ, a protože Míša Štěrbová a Aďa Vavřinová plavou až odpoledních „rychlejších“ rozplavbách, postavil se jako první na start poslední člen naší skupiny Josef Jurica (SD). Čas 5:16,68 stačil na 19.místo. Na 200 VZ splnila Adéla Teclová (SD) předpoklady a časem 2:10,51 postupuje z prvního místa do odpoledního finále. Těsně za postupem skončila Pavla Avramová (SD) desátá v čase 2:17,39. Méně už se dařilo MD ve stejné disciplíně – Vojko Štěrbaa 2:05,78 (17.) a Lukáš Balcar 2:06,95 (22.). Prsařské tratě patří do hlavní destinace Hanky Fouskové (MD), ale její čas 1:23,05 stačil jen na 18.místo. Anča Šádková (SD) na 200 Z sice zaplavala svůj nejlepší letošní čas (2:32,91), ale její tréninkové výpadky ji tentokrát stálo postup do finále (10.místo). A tak vše napravoval Honzík Čejka (MD), který napodobil Adélu Teclovou a do finále postoupil z vedoucí pozice (2:14,44), první desítku uzavřel v nejlepším letošním čase 2:21,28 Vojko Štěrba. Naší silnou disciplínou je 100 M – do třetice si postup z prvního místa zajistila v MD Adéla Vavřinová v novém oddílovém rekordu 1:03,66 a z osmého postoupila i Kačka Burianová (1:08,43), z druhého místa pak do finále v SD postoupila Míša Štěrbová (1:05,36). Poslední dopolední disciplínou byla 400 VZ. V odpoledních rychlejších rozplavbách budou startovat Adéla Teclová a Pavla Avramová (obě SD) a Vojko Štěrba (MD). A tak poslední dopolední vystoupení ukončil Lukáš Balcar – 4:33,63.

Honza Čejka 1.místo 200 Z 2:10,52

Finálový blok začaly plavkyně na 400 PZ. Adéla Vavřinová (MD) tentokrát nezopakovala páteční pravidlo – 1.rozplavba=vítězství. Zaplavala čas 5:10,42 a jako první si „vyplavala“ bramborovou medaili. Následovala nejrychlejší rozplavba SD, kde si Míša Štěrbová vyplavala nejen nejlepší letošní čas, ale vybojovala bronzovou medaili za čas 5:11,06. Byť šla do finále Adéla Teclová (SD) s maximálním odhodláním, takticky zvládla závod na výbornou, byla z toho „jen“ bronzová medaile, ale za skvělý čas 2:09,27 a další zlepšení o více než jednu sekundu. Znaková dvoustovka – to je v podání Honzy Čejky (MD) jistá medaile, začíná být pomalu i pravidlem, že je to jistá zlatá medaile. A byla: čas 2:10,52 a skvělý osobní rekord. „Bramborové“ odpoledne se vybraly i obě motýlkářky – Áďa Vavřinová (MD) lehce zaostala za dopoledním časem a těsně i za stupněmi vítězů (1:03,93). Téměř přes kopírák ji následovala Míša Štěrbová (SD), která si sice vylepšila dopolední čas (1:05,36), ale i ona těsně před cílem prohrála bronzovou medaili. Osmé místo vybojovala ještě Kačka Burianová (MD) za čas 1:07,83, těsně za osobákem. Posledním závodem odpoledne byla 400 VZ. V kategorii SD Adéla Teclová těsně zaostala za časem z Vídně (4:41,65) a doplavala – jak jinak – čtvrtá. Skvělým šestým místem se pak prezentovala Pavla Avramová – 4:45,02. A zlatý vrchol opět v podání Honzy Čejky. Že umí znakařské tratě na výbornou, víme, ale že dokáže konkurovat i kraulerům? Po dnešku ano – 4:07,78 – skvělým finišem pokořil 11 let starý oddílový rekord a vybojoval své třetí zlato!
Výčet dnešního dne: 1. místo 2x, 3. místo 2x, 4. místo 4x, 6. místo 1x, 8. místo 2x
Revize za dva dny: 4x zlato, 1x stříbro, 3x bronz, 6x 4.místo 2x 6.místo, 1x 7.místo, 4x 8.místo