Naši plavci ovládli Velkou cenu Trutnova!

Víkend 5. – 6. října 2019 patřil 35. ročníku Velké ceny města Trutnova. Tyto závody jsme využili jako úvodní do nové sezóny a nevedlo se nám vůbec špatně. V soutěži družstev jsme jednoznačně zvítězili se ziskem 514 bodů, což se nám naposledy povedlo v roce 1984! Pod Zelenou bránu jsme si tak odvezli velký putovní pohár. Druzí skončili plavci Juvenia Wroclaw (393 bodů), třetí byla Ústecká akademie plaveckých sportů (332 bodů). Hlavní závod tohoto tradičního podkrkonošského mítinku na 200 kraul v nedělním finále ovládl náš seniorský reprezentant Jan Čejka časem 1:49,77, druhý dohmátl ostravský Roman Procházka (1:50,03) a třetí Václav Čermák v dresu Ústecké akademie (1:50,63). Ve finále mužské dvoustovky červenobílé barvy hájili kromě Jana Čejky ještě Adam Klásek (4. místo, 1:55,66), Matouš Rejman (5. místo 1:56,77) a Jan Klásek (1:59,68). V ženském finále na 200 kraul doplavala druhá Klára Šimánová (2:04,45), když rychlejší byla pouze domácí plavkyně z Lokomotivy Trutnov Martina Elhenická (2:01,40).

Nejlepšího bodového výkonu z pardubických plavců dosáhl Jan Čejka v disciplíně 200 kraul (741 FINA bodů), čímž obsadil celkové druhé místo za Martinou Elhenickou (752 bodů). Z pardubických plavců se do první desítky vešli ještě Klára Šimánová (5. místo, 698 bodů), Kateřina Laňková (7. místo, 671 bodů) a Adam Klásek (9. místo, 635 bodů).

Na stupních vítězů v kategorii OPEN byli k vidění z červenobílé stáje pouze Jan Čejka (2x zlato: 200 PZ, 100 M, stříbro 100 K) a Klára Šimánová (3x stříbro: 100 K, 200 PZ, 100 M).

V kategorii mladšího dorostu se na stupně vítězů probojovali celkem čtyři naši plavci. Nejúspěšnější zlatokopkou byla účastnice letošního MSJ v Budapešti Kateřina Laňková (3x zlato: 100 P, 200 PZ, 100 M), následovaná juniorským reprezentantem Danielem Gracíkem (2x zlato: 200 PZ, 100 M, stříbro 100 K), stále se zlepšujícím závod od závodu Janem Teplým (zlato 100 P, stříbro 200 PZ) a prsařkou Helenou Blahovou (stříbro 100 P).

V žácích si medaile zajistil svými vynikajícími výkony Vilém Mikula (stříbro 100 M, 2x bronz 100 Z, 200 PZ) a doplnil ho ještě po nemoci se postupně do formy vracející Dominik Houf (stříbro 100 P).

Dařilo se nám i v sobotní štafetě na 4×50 volným způsobem. Áčko mužů ve složení Klásek Jan (25,59) – Rejman Matouš (24,81) – Klásek Adam (24,63) – Čejka Jan (23,54) zvítězilo především zásluhou Čejkyho heroického finiše v čase 1:38,57. Kvarteto pardubických děvčat ve složení Burianová Kateřina (27,96) – Apltauerová Kateřina (28,94) – Laňková Kateřina (27,41) – Šimánová Klára (26,28) skončilo třetí v čase 1:50,59.

Bez umístění na stupních vítězů, přesto s vynikajícími osobními rekordy se do Pardubic vrací většina plavců ze skupin TM1 a TM2. Největší nárůst výkonnosti byl vidět především u Anety Brandýské, Vojty Mudruňky, Aničky Sarauerové či Natálky Žákové.

Nálada v týmu byla vynikající. Všichni jsme si to patřičně užili, včetně nedělní oslavenkyně Kačky Burianové, která slavila své 19. narozeniny. Gratulace patří všem, kteří si z Trutnova přivážejí alespoň jeden osobní rekord, čímž úspěšně zahájili novou plaveckou sezónu! 🙂