Nadupaný program „výběru“

Plavecká sezóna je v plném proudu. Po úspěchu našich plavců v Brně na Českém poháru pokračovala tato soutěž dalším kolem v Jihlavě. Tam se představila jen Eňa Štěrbová a Lukáš Balcar. Zatímco Lukáš se zatím na své nejlepší časy dívá z uctivé vzdálenosti, tak Eňa hned dvakrát stanula na stupni nejvyšším :-). Nejprve vyhrála v sobotu finále na 200 m znak v čase 2:23,42 a nedlouho poté i 800 VZ v nejlepším letošním čase 9:04,86. V dopolední rozplavbě na 200 VZ si dokázala vylepšit svůj osobní rekord na 200 VZ na 2:08,16 (ve finále 2:08,69 – 6.). V neděli si pak vylepšila osobní rekord na 100 m prsa (1:21,73) a v odpoledním finále na 400 VZ dohmátla v čase 4:27,76 a skončila druhá. V Jihlavě absolvovala celkem 13 startů. Lukášovi se nejvíce dařilo na 50 VZ (26,63) a na 100 VZ (58,66).
Tento víkend bude ve znamení dvou závodů, kterých se zúčastníme. Lída Štěpánková odjíždí zítra do rakouského Grazu, kde se zúčastní juniorského mistrovství Rakouska v barvách české juniorské reprezentace. Zbytek družstva pak startuje na krajském přeboru 12-ti letých a starších, které se koná v České Třebové. Pro žákovské kategorie jediná možnost jak se kvalifikovat na domácí republikové šampionáty, pro plavce nás další z možností zaplavat si takové časy, které by plavce posunuly k případné nominaci na M-ČR v Plzni (13. – 16. 12.).
Ani další týden nebudou zahálet a hned dvacítka našich plavců je přihlášena na další kolo Českého poháru – Plzeňské sprinty. Program začíná už v pátek ráno a plave se tradiční formou – dopoledne rozplavby, odpoledne finále. Kvalitní nejen domácí, ale i zahraniční účast dostatečně prověří jejich připravenost.
Po návratu ze západočeské metropole si doma pak trojice Adam Klásek, Lída Štěpánková a Áďa Vavřinová přebalí věci a v úterý se vydá do slovenského Šamorína, kde absolvují krátké soustředění a poté se od pátku zúčastní mezinárodního mistrovství Slovenska na krátkém bazénu. Tam se k nim připojí i další naši plavci – Aleš Balcar, Honza Čejka, Matouš Rejman a Honza Teplý. S největší pravděpodobností i další „přestupová“ posila z Příbrami – Kateřina Laňková.