Naděje zůstaly na startu (6.den)

2:02,16 – to je výsledný čas Honzy Čejky na 200 Z a konečné 18.místo. Sen o postupu do finále se rozplynul hned na startu, kdy Honzovi prasklo odskokové prkno a ztrátu přes veškerou snahu už nedohnal. Jen připomeňme, že čas z Kazaně ho pasoval do role největšího kandidáta na zlato a že ve finále pak nikdo jeho čas nepřekonal…
Z obou prsařek se více dařilo překvapivě Lídě Štěpánkové, která ve třetí rozplavbě nasadila od začátku ostré tempo, ale technicky se ji tato trať povedla ze všech startů nejvíce. Překvapila nejen sama sebe, ale i všechny ostatní. Letos nejlépe zaplavala v Györu za 2:35,98, dnes se ji čas zastavil na 2:30,12, což je osobák o více než pět vteřin. Přitom od postupu do finále ji dělilo jen 1,69 s a skončila na 17.místě… Kačka Laňková plavala o rozplavbu později a měla to být její hlavní trať v Budapešti. I ona začala svižně a ještě na 150 m byla téměř stejně s Lídou, ale v cíli se čas zastavil na 2:31,00 a to stačilo na 19. místo.
Honza se pak ještě postavil na start v rámci české štafety na 4×100 PZ. V rozplavbě na prvním úseku zaplaval čas 56,25 a konečný čas z rozplaveb 3:43,74 stačilo na 7.místo a postup do odpoledního finále. Poslední vystoupení úspěšné české výpravy byla právě tato štafeta. Honza zrychlil na 55,28 a tak i konečný čas byl rychlejší – 3:42,63 a konečné 7.místo.
Kompletní pardubický výčet startů v Budapešti je následující:
Honza
100 Z 55,47 (9.) – semifinále 55,01 (9.)
50 Z 25,32 (1.) – semifinále 25,22 (3.) – finále 25,08 (1.) 3x překonaný český rekord seniorů
200 Z 2:02,16 (18.)