Na M-ČR v Brně to desetkrát cinklo

LM ČR žcatvaTakřka „Rodinným stříbrem“ našeho oddílu jsou Kateřina Avramová, Jan Čejka a Vojislav Štěrba. Trojice závodníků ročníku 2001 představuje už pátou sezónu spolehlivý přísun medailí z republikových soutěží, přičemž tahle sympatická tradice vydržela i o víkendu 6. – 7. června. Našim „Dva tisíce jedničkám“ na MČR staršího žactva v Brně celkem desetkrát cinklo, čímž byl vyrovnán rekord z loňského zimního mistrovství v Prostějově! Tentokrát se ale v lesknoucí sbírce hned třikrát vyjímalo zlato a tak trenéři Lenka Štěrbová a Tomáš Neterda mohli být se svými svěřenci ještě spokojenější než vloni.
Jan Čejka potvrdil pozici nejlepšího znakaře ročníku. Na stovce odrazil finiš plzeňského Karnolda a zvítězil časem 1:04,67, na dvoustovce se koncentroval na papírově největšího soupeře Krejčího z Komety, aby v poslední padesátce ještě včas zaregistroval nečekaný útok čáslavského Ťoka z první, „únikové“ dráhy a mohutným závěrem si doplaval pro druhé pardubické zlato za čas 2:21,02. Ke dvěma prvenstvím si připsal i stříbro na 400 VZ (4:25,69) a bronz na 400 PZ (5:08,83), výrazně si polepšil na 200 VZ, kde dohmátl šestý za 2:07,30 a především v podvečerním závodě na 1500 VZ (nejrychlejší rozplavba startovala až v 20.10 hod). Patnáctistovku Honza zvládl za 17:53,67 – čtvrté místo a osobák na dlouhém bazénu o 25 sekund, ale…k limitu do reprezentačního družstva juniorů chybělo neuvěřitelných 38 setin sekundy! Tak snad v červenci na „velké“ republice.
Kateřina Avramová tentokrát zůstala bez medaile, na 50 VZ jí k bronzu chyběla jedna setina sekundy (0:28,42), na 100 VZ byla od třetího místa 17 setin sekundy, od reprezentačního limitu 30 setin sekundy…K těmto dvěma čtvrtým místům Kačka ještě přidala šestou příčku na 400 VZ za kvalitní čas 4:54,91, sedmou na 100 motýl za 1:13,36 a osmou na 200 VZ za 2:20,21.
Vojislav Štěrba šestkrát nastoupil na start a šestkrát se postavil na stupně vítězů, třikrát splnil limit do reprezentačního družstva juniorů. Prvenství podle očekávání získal na 400 VZ (4:22,92 – splněný limit), stříbro dost nečekaně vybojoval ve výborném osobním rekordu na 200 VZ (2:04,20 – splněný limit), všestrannost potvrdil druhými místy na 200 PZ (2:23,31) a 400 PZ (5:02,38), kde ho o ještě lepší čas a šanci bojovat o zlato připravily prasklé brýle. Bronzovou medaili a splněný limit za čas 17:23,93 si Vojko veze ze závodu na 1500 VZ, kamaráda Honzu Čejku pak doprovodil na stupně vítězů po závodě na 200 znak, kde dohmátl pro bronz za čas 2:22,86.