MS Masters v Maďarsku začalo

Dnes – ve čtvrtek 10.8.2017 – zahájilo Mistrovství světa v kategoriích Masters v Maďarsku disciplínami v dálkovém plavání.
Dva dny před startem dálkových disciplín oznámili organizátoři, že v sobotu budou na Balatonu silné bouře a že stahují program pouze na dva dny a to na čtvrtek a pátek. Po protestech účastníků, kteří přilétají z celého světa a někteří z nich by tak start nestihli, se vrátili organizátoři k původnímu plánu a slibují na sobotu udělat maximum pro regulérnost závodů a bezpečnost plavců.

Dnes nastoupil na start 3km, jako jediný Čech, člen oddílu SCPAP Petr Matěna v kategorii 55-59 let mezi 76 startujícími ve své kategorii. Podmínky na Balatonu – voda 28 stupňů a vzduch 37 stupňů – Petrovi nesvědčily, přesto se po celou dobu držel kolem první desítky. Dle jeho vlastních slov se v závěru za poslední bójkou dostal do stavu, ve kterém se nacházel ve Vysokém Mýtě před pár lety při závodě družstev. Zcela dezorientovaný minul cílový koridor, musel se do něj zpátky vracet a pohoršil si na celkové, stále krásné 20. místo, které mu zajistil čas 45:27,9.

Příští týden pokračuje MS v Budapešti v bazénovém plavání. Plave se ve čtyřech bazénech najednou, aby se program, který čítá přes 18.000 startů stihl.
Program pardubických plavců :
pondělí – Petr Matěna – 800VZ
úterý – Petr Matěna – 200Z
úterý – Jan Kupka – 100P
středa – Ladislav Hámorský – 400PZ
čtvrtek – Ladislav Hámorský – 200PZ
sobota – Jan Kupka – 200P