MS Masters Riccione – den 1-3

Po třináctihodinové cestě z Pardubic do italského Riccione nastoupil v neděli dopoledne první z pardubických plavců Petr Matěna v kategorii 50-54 ke startu na 800VZ. Ve venkovním 50.metrovém bazénu časem 10:32,09 obsadil 24.místo.

V pondělí pak nastoupil nejdříve ráno opět Petr Matěna tentokrát ve vnitřním bazénu v disciplíně 200Z a časem 2:48,15 obsadil 22.místo, když mu po krásně zaplavané první stovce (1:15,95), došly síly.

Druhým startujím byl Zbyněk Melichar, který v kategorii 60-64 obsadil v disciplíně 100VZ a časem 1:30,48 – 94.místo.

Poslední pondělní disciplínou byla pro muže 100P, kde se v časovém programu projevila silně předchozí disciplína 100VZ. Časový program i přes neočekávaně skvělou italskou organizaci nabral více než tříhodinové zpoždění. Jan Kupka tak nastoupil již k nočnímu startu po 20.hodině a časem 1:19,49 obsadil ve své kategorii 45-49 let 42.místo. V této kategorii dokončilo v limitu svůj závod pouhých 130 závodníků z 202 přihlášených. I to bylo jedním z důvodů, proč se závod neúměrně natahoval, neboť pořadatelé nechali každého doplavat i s překročeným časovým limitem a pouze u jeho jména uvedli následně NT – no time, tedy neměřen.

Úterní program pak začal disciplínou 400PZ, kde se představil premiérovým startem i Ladislav Hámorský v kategorii 50-54 a časem 5:46,36 obsadil 11.místo. Přitom Láďa Hámorský ještě po 300metrech byl jen kousek od medailových pozic.

V dnešním úterním programu se představí celkem 5.500 závodníků. Po úvodní disciplíně přijde na řadu 200VZ a večer se představí ve svém prvním startu poslední z pardubických závodníků Petr Dastlík na 50M. Petrovi tak můžeme jen přát, aby jeho start plánovaný na 20. večerní hodinu nebyl o několik hodin opožděný.

Všechny časy a výsledky je možno sledovat zde .

Počasí je v Riccione velmi nestálé. Velmi rychle se střídá slunce a s mraky a deštěm, teplota se stále pohybuje kolem 22-26 stupňů a fouká velmi silný vítr, který tvoří

800VZ Petr Matěna

ve venkovním bazénu vlny.

Rozplavání, které je možné pouze pro plavce, kteří mají ten den svůj start, je chvílemi až legrační, kdy každá dráha na 25metrovém bazénu je obsazena až 17 „plavci“, kteří čekají frontu na odraz. Největším problémem tak zůstává si v těchto dnech najít vodu, což někteří z pardubických plavců řeší rozplaváním v moři – tedy ti, co budou v neděli v moři plavat 3km, ostatní pak půjčováním si svých ID karet, které umožňují vstup do rozplavávacích bazénů.