MS Budapešť – sobota – Honza – 200P – třinácté místo

Pátek byl v Budapešti zcela zasvěcen všem typům štafet. Dal tak vyniknout týmovému duchu i domácímu maďarskému plavání. Plavci SCPAP měli v pátek na letošním MS volno, protože trojici Hámorský-Kupka-Matěna chyběl čtvrtý z minulých mistrovství – Dastlík/ Lelek/ Stiller.

V sobotu pak byla první disciplínou 200P. Honza Kupka (kategorie 50-54) dal zapomenout na úterní start na 100P a na dvojnásobné trati udělal své trenérce Lence Zemanové radost velmi vyrovnaným výkonem. Časem 2:55,58 obsadil třinácté místo z 40 klasifikovaných plavců.

13 KUPKA Jan
Sc Plavec.Areal Pardubice CZE 1967 39.43 – 44.85 – 45.22 – 46.08 = 2:55.58

V nedělních disciplínách již SCPAP nemá zastoupení a tak co říci závěrem: Bylo krásné poznat zemi, kde je plavání národním sportem číslo jedna a učit se, jak se dají závody zorganizovat precizně a rychle i pro nebývalý počet účastníků.