Mistrovství světa juniorů odstartováno

V úterý odpoledne začalo slavnostním zahájením 7. mistrovství světa juniorů v Budapešti za účasti 147 států ze všech kontinentů. Závodní klání však začalo už dopoledními rozplavbami. A pěkně zostra! Už v první disciplíně – 400 VZ – zaplaval domácí plavec Gabor Zombori nový rekord šampionátu 3:46,97, což se mu v odpoledním finále podařilo ještě vylepšit na 3a 3:46,06 a získal pro pořádající zemi první zlatou medaili.
Na startu byli i naši reprezentanti. Jakub Štemberk (SlCho) vylepšil svůj čas z Kazaně o více než tři vteřiny na 3:56,17, ale stačilo to na 22. místo. Na start pak přišly sprinterky prsařky – v šesté rozplavbě plavaly obě – Lída Štěpánková dohmátla v čase 31,88 a stačilo to na 10. místo a postup do odpoledního semifinále, Kačka Laňková doplavala v čase 33,33 a celkově byla 29. Na svém prvním startu se představil i Honza Čejka a na 100 m znak doplaval v čase 55,47 a i to stačilo na postup do semifinále z devátého místa. Nakonec to byli jen pardubičtí plavci, kteří poplavou i odpoledne. Oba čeští prsaři i přes zlepšení z Kazaně – Vojta Maťátko (UnOl) zaplaval za 1:02,84 (18.) a Vojta Janeček (ÚAPS) za 1:03,96 (36.) – na semifinále přesto nedosáhli.
V odpoledním semifinále zůstali oba naši plavci před branami finále. Blíže k tomu měl Honza, který se zlepšil na 55,01 a obsadil konečné 9.místo. Lída na setinu zopakovala dopolední čas a skončila celkově na 10. místě. Na první den je to velmi dobré! 🙂 🙂
Zítra má Honza, Lída i Kačka volno a představí se zase všichni ve čtvrtek.